Results by Heartland Timing
UNK High School Invitational - 9/26/2011
Kearney Country Club, Kearney, NE
Girls C 4000 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Morgan Benesch Columbus Scotus 15:31.30 1
2 Nicky Applegarth Chadron 15:34.20 --
3 Shannen Ramey Fort Calhoun 15:48.80 2
4 Juli Smith Sidney 16:04.40 3
5 Dani Wellnitz Gordon-Rushville 16:13.20 --
6 Alli Jay Ehler Sidney 16:22.60 4
7 Kelsey Crymble Ogallala 16:26.60 5
8 Samantha Kaup West Point-Beemer 16:29.80 6
9 Aryn Smidt West Point-Beemer 16:34.30 7
10 Andrea Kontor Milford 16:41.80 8
11 Mariah Mata Sidney 16:44.10 9
12 Jordan Johnson Fairbury 16:49.10 10
13 Jessica Vazquez Cozad 16:50.50 11
14 Brooke Linnenbrink Fort Calhoun 16:50.80 12
15 Morgan Linneman Sidney 16:54.50 13
16 Chelsea Lukasiewicz Fort Calhoun 16:57.60 14
17 Shania Hass West Point-Beemer 17:03.00 15
18 Tia Jech Wayne 17:04.20 16
19 Riley Sigler Cozad 17:06.80 17
20 Alejandra Vergara O'Neill 17:09.00 18
21 Brielle DeBusk Adams Central 17:10.00 19
22 Elizabeth Vazquez Cozad 17:12.10 20
23 Madisen Stafford Sidney 17:14.30 21
24 Sydney Phillips Minden 17:14.80 22
25 Brooke Olmer Columbus Scotus 17:17.40 23
26 Shayla Wieser Columbus Scotus 17:24.70 24
27 Myers Shannon Broken Bow 17:28.80 25
28 Tasha Lechtenberg O'Neill 17:29.70 26
29 Angie Nelson Wayne 17:30.40 27
30 Bridgette Brune Columbus Scotus 17:36.60 28
31 Tessandra Stuart Columbus Scotus 17:37.50 29
32 Samantha Carlson Cozad 17:39.00 30
33 briana polt Pierce 17:39.60 31
34 Abby Shipman Adams Central 17:42.70 32
35 Jessica Dolan Minden 17:47.10 33
36 shannah unseld Pierce 17:47.30 34
37 Hannah Paulsen St. Paul 17:47.60 --
38 Claire Christner Cozad 17:48.30 35
39 Kaylee Hartman Syracuse 17:49.70 --
40 Amanda Kowalewski Gothenburg 17:50.30 36
41 Sandra Pelayo Cozad 17:52.50 37
42 Janice Garcia Cozad 17:55.90 38
43 Mattie Wilkinson Syracuse 18:02.00 --
44 Sarah Determan Fort Calhoun 18:02.20 39
45 Miriam Gustad Lincoln Lutheran 18:02.50 40
46 Brandi Walters O'Neill 18:04.10 41
47 Rebecca Adams Ogallala 18:05.70 42
48 Abbie Mazour Gothenburg 18:05.90 43
49 Anne Heibel Lincoln Lutheran 18:08.00 44
50 Mackenzie Nelsen Minden 18:14.60 45
51 Brittany Gropp Milford 18:23.70 46
52 Briana West Sidney 18:31.60 47
53 Alayna Collins Gothenburg 18:32.80 48
54 Stacia Rawhouser Columbus Scotus 18:35.10 49
55 Mikayla Gasper Columbus Scotus 18:35.60 50
56 McKenzie Rosdail Sidney 18:36.60 51
57 Abby Hillmer Fort Calhoun 18:39.20 52
58 Kailey Rader Adams Central 18:41.70 53
59 Loki Rasmussen Raymond Central 18:46.20 --
60 Anna Vetter Fairbury 18:47.60 54
61 Lizzie Price O'Neill 18:50.80 55
62 Martha Mitiku Wayne 18:54.00 56
63 Katie Fry Milford 18:57.40 57
64 Emily Bonifas Adams Central 18:57.60 58
65 Schaaf Jessica Broken Bow 18:58.30 59
66 Dulce Torres Wayne 18:58.70 60
67 Briana Orellana Cozad 19:02.30 --
68 Michele Snyder Fairbury 19:04.60 61
69 Hannah Kenny Wayne 19:07.50 62
70 Mikala Sweetser Sidney 19:08.20 --
71 Jasmine Smidt West Point-Beemer 19:08.40 63
72 Katie Klein Lincoln Lutheran 19:12.60 64
73 Alex Medina Fairbury 19:16.70 65
74 Shelby Beller Columbus Scotus 19:19.30 --
75 Megan Stalling Wayne 19:21.30 66
76 Narelle Naeve Wayne 19:26.40 67
77 Jennifer Richardson Sidney 19:29.00 --
78 sierra ronspies Pierce 19:29.20 68
79 Mallory Kilmurray Sidney 19:31.60 --
80 Whitney Bendorf Fort Calhoun 19:31.70 69
81 Antonia Havlat Milford 19:36.50 70
82 Terra Hartman Syracuse 19:40.60 --
83 Samantha Hoskins Minden 19:42.80 71
84 Naomi Isaka Sidney 19:43.80 --
85 samantha acklie Pierce 19:47.00 72
86 Kara Batenhorst West Point-Beemer 19:48.40 73
87 Shelby Allen Ogallala 19:51.20 74
88 Eleanor Johnson Lincoln Lutheran 19:53.70 75
89 Hanna Downing Lincoln Lutheran 19:59.10 76
90 Lauren Sand Syracuse 19:59.80 --
91 Rachel Borges Sidney 20:00.40 --
92 Amber Hodges Sidney 20:05.60 --
93 Madison Lauber Milford 20:08.40 77
94 Theresa Richey Gothenburg 20:12.40 78
95 MacKenzie Oneth Lincoln Lutheran 20:15.90 79
96 Delaney Havlat Milford 20:19.40 80
97 Ashley Holcomb Broken Bow 20:32.40 81
98 Miller Kylee Broken Bow 20:34.50 82
99 Sierra Mongeon Milford 20:37.70 83
100 Marely Hermosillo Cozad 20:40.20 --
101 Jordan Linn Broken Bow 20:44.50 84
102 Keanna Kroeker Fairbury 20:44.90 85
103 elaina tucker Pierce 20:47.70 86
104 Kari Rood Sidney 20:48.40 --
105 Amber Cottle Fort Calhoun 20:48.80 87
106 Dessere' Collins Central City 20:50.40 --
107 Jordan Kennedy Sidney 20:51.60 --
108 Lauren Gull Sidney 20:54.20 --
109 Shada Liz Broken Bow 20:56.50 88
110 Emily Nelson Wayne 20:57.50 --
111 Jamie Lines Sidney 21:13.60 --
112 Holly Hudson Gothenburg 21:34.80 89
113 Kaeyla Stafford Sidney 21:38.60 --
114 Catherine Swope Columbus Scotus 21:39.90 --
115 Morgan Kowalewski Gothenburg 21:46.10 90
116 Mariah Everhart Adams Central 21:57.80 91
117 Betsey Potter Gothenburg 21:58.70 92
118 Alyssa Boller Gothenburg 22:02.10 --
119 Caitlyn Feddersen Sidney 22:14.40 --
120 Madi Lawler Sidney 22:15.50 --
121 Nicole Babutzke O'Neill 22:17.90 93
122 Emi Engel Ogallala 22:24.10 94
123 Emily Jessen Sidney 22:36.10 --
124 Savanna Salazar Cozad 22:46.90 --
125 rachel tweedy Pierce 22:49.40 95
126 Jennifer Meyers Sidney 22:51.00 --
127 Michaela Flick Sidney 22:53.90 --
128 Kylie Ellwanger Sidney 22:55.20 --
129 Brenna Geiger Sidney 22:58.80 --
130 Terra Phelps Adams Central 23:24.70 96
131 Kyle Cummins Ogallala 23:37.40 97
132 Jennifer Sorensen Minden 23:38.10 98
133 Sarah Pribil O'Neill 24:01.20 99
134 Gabi Paczosa Columbus Scotus 24:20.30 --
135 Tonya Williams St. Paul 24:36.50 --
136 Meghan Wiedeburg Sidney 24:46.50 --
137 Brandi Glinsmann St. Paul 24:49.00 --
138 Ally O'Neal Adams Central 25:25.50 100
139 Lydia Rodysill Central City 26:39.10 --
Girls C 4000 Meter Run Team Scores
==========================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
==========================================================================
1 Sidney 50 3 4 9 13 21 47 51
Total Time: 1:23:20 Average: 16:39.98 1-5 Split: 1:010
2 Columbus Scotus 105 1 23 24 28 29 49 50
Total Time: 1:25:28 Average: 17:05.50 1-5 Split: 2:06
3 Cozad 113 11 17 20 30 35 37 38
Total Time: 1:26:37 Average: 17:19.34 1-5 Split: 58
4 Fort Calhoun 119 2 12 14 39 52 69 87
Total Time: 1:26:19 Average: 17:15.72 1-5 Split: 2:50
5 West Point-Beemer 164 6 7 15 63 73 - -
Total Time: 1:29:04 Average: 17:48.78 1-5 Split: 3:19
6 Wayne 221 16 27 56 60 62 66 67
Total Time: 1:31:35 Average: 18:18.96 1-5 Split: 2:03
7 O'Neill 233 18 26 41 55 93 99 -
Total Time: 1:33:52 Average: 18:46.30 1-5 Split: 5:09
8 Adams Central 253 19 32 53 58 91 96 100
Total Time: 1:34:30 Average: 18:53.96 1-5 Split: 4:48
9 Milford 258 8 46 57 70 77 80 83
Total Time: 1:33:48 Average: 18:45.56 1-5 Split: 3:27
10 Minden 269 22 33 45 71 98 - -
Total Time: 1:36:37 Average: 19:19.48 1-5 Split: 6:23
11 Fairbury 275 10 54 61 65 85 - -
Total Time: 1:34:43 Average: 18:56.58 1-5 Split: 3:56
12 Pierce 291 31 34 68 72 86 95 -
Total Time: 1:35:31 Average: 19:06.16 1-5 Split: 3:08
13 Gothenburg 294 36 43 48 78 89 90 92
Total Time: 1:36:16 Average: 19:15.24 1-5 Split: 3:45
14 Lincoln Lutheran 299 40 44 64 75 76 79 -
Total Time: 1:35:16 Average: 19:03.18 1-5 Split: 1:57
15 Ogallala 312 5 42 74 94 97 - -
Total Time: 1:40:25 Average: 20:05.00 1-5 Split: 7:11
16 Broken Bow 331 25 59 81 82 84 88 -
Total Time: 1:38:19 Average: 19:39.70 1-5 Split: 3:16