Broken Bow Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.23 | SB | Kailyn Scott | 6th | Prelims H1 | complete |
13.28 | Kailyn Scott | 6th | Finals H1 | complete | |
14.75 | Maleah Young | 19th | Prelims H1 | complete | |
200 Meter Dash | |||||
27.48 | SB | Kailyn Scott | 8th | Finals H1 | complete |
27.52 | Kailyn Scott | 8th | Prelims H1 | complete | |
29.42 | SB | Emma Schall | 13th | Prelims H1 | complete |
30.93 | SB | Callie White | 20th | Prelims H1 | complete |
400 Meter Dash | |||||
1:03.02 | Kailyn Scott | 5th | Finals H1 | complete | |
1:07.70 | SB | Ryen Haines | 10th | Finals H1 | complete |
800 Meter Run | |||||
2:53.58 | Jessey Lowe | 12th | Finals H1 | complete | |
3:15.24 | Mary Jeane Sherbenaut | 18th | Finals H1 | complete | |
1600 Meter Run | |||||
5:46.37 | Kali Staples | 4th | Finals H1 | complete | |
5:54.61 | Makinley Tobey | 6th | Finals H1 | complete | |
7:08.89 | Mckenna Palmer | 16th | Finals H1 | complete | |
3200 Meter Run | |||||
12:35.00 | Makinley Tobey | 2nd | Finals H1 | complete | |
12:47.55 | Kali Staples | 4th | Finals H1 | complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
53.18 | Macey Haines | 5th | Finals H1 | complete | |
1:02.91 | Caidyn Flenniken | 15th | Finals H1 | complete | |
4x100 Meter Relay | |||||
54.68 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | complete |
4x400 Meter Relay | |||||
4:25.68 | Relay Team | 5th | Finals H1 | complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:55.10 | Relay Team | 6th | Finals H1 | complete | |
High Jump | |||||
4-8 | Kate Lynn Dickau | 6th | Finals H1 | complete | |
Long Jump | |||||
14-9 | SB | Emma Schall | 9th | Finals H1 | complete |
13-9.5 | Callie White | 13th | Finals H1 | complete | |
13-3.5 | Halle McCaslin | 18th | Finals H1 | complete | |
Triple Jump | |||||
30-0 | Callie White | 7th | Finals H1 | complete | |
28-8.5 | Molly Staples | 9th | Finals H1 | complete | |
Pole Vault | |||||
8-7 | Jo Coleman | 3rd | Finals H1 | complete | |
8-1 | SB | Sydney Jacobsen | 7th | Finals H1 | complete |
Discus | |||||
93-7 | Sara Lindstrom | 8th | Finals H1 | complete | |
86-6 | Emery Custer | 16th | Finals H1 | complete | |
67-6 | Lainey Palmer | 22nd | Finals H1 | complete | |
Shot Put | |||||
34-4.5 | SB | Kya Scott | 5th | Finals H1 | complete |
31-7.5 | Macy Doggett | 10th | Finals H1 | complete | |
28-6.5 | Lainey Palmer | 20th | Finals H1 | complete | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.38 | SB | Qwentin Coble | 1st | Finals H1 | complete |
11.42 | Qwentin Coble | 2nd | Prelims H1 | complete | |
11.87 | SB | Jorge Flores | 9th | Prelims H1 | complete |
12.28 | SB | Tallen Harrold | 17th | Prelims H1 | complete |
200 Meter Dash | |||||
22.88 | SB | Qwentin Coble | 1st | Finals H1 | complete |
23.66 | Qwentin Coble | 3rd | Prelims H1 | complete | |
24.38 | Jorge Flores | 9th | Prelims H1 | complete | |
25.21 | SB | Gavin Wright | 15th | Prelims H1 | complete |
400 Meter Dash | |||||
54.79 | SB | Jorge Flores | 6th | Finals H1 | complete |
55.06 | SB | Shay Herman | 7th | Finals H1 | complete |
55.09 | SB | Tallen Harrold | 8th | Finals H1 | complete |
800 Meter Run | |||||
2:10.85 | SB | Schylar Campbell | 5th | Finals H1 | complete |
2:15.47 | SB | Jesse Gallian | 7th | Finals H1 | complete |
2:21.79 | Trey Hurlbert | 11th | Finals H1 | complete | |
1600 Meter Run | |||||
4:57.45 | Noah Osmond | 4th | Finals H1 | complete | |
5:04.81 | Daine Wardyn | 6th | Finals H1 | complete | |
5:20.62 | Brock Oeltjen | 8th | Finals H1 | complete | |
3200 Meter Run | |||||
10:48.49 | Noah Osmond | 3rd | Finals H1 | complete | |
10:51.41 | Daine Wardyn | 4th | Finals H1 | complete | |
11:07.56 | Brock Oeltjen | 6th | Finals H1 | complete | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.52 | SB | Zane Eggleston | 4th | Prelims H1 | complete |
16.66 | Zane Eggleston | 4th | Finals H1 | complete | |
19.31 | Kaden Mckean | 14th | Prelims H1 | complete | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.67 | Zane Eggleston | 3rd | Finals H1 | complete | |
47.95 | Connor Wells | 16th | Finals H1 | complete | |
53.32 | SB | Asher Jensen | 18th | Finals H1 | complete |
4x400 Meter Relay | |||||
3:48.80 | Relay Team | 7th | Finals H1 | complete | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:18.80 | Relay Team | 5th | Finals H1 | complete | |
Long Jump | |||||
20-2.5 | Qwentin Coble | 2nd | Finals H1 | complete | |
18-9.5 | Eli Coble | 8th | Finals H1 | complete | |
17-10 | Roman Schmidt | 11th | Finals H1 | complete | |
Triple Jump | |||||
41-10.25 | SB | Qwentin Coble | 3rd | Finals H1 | complete |
36-11 | Eli Coble | 11th | Finals H1 | complete | |
Pole Vault | |||||
11-7 | Jack Myers | 6th | Finals H1 | complete | |
Discus | |||||
147-10 | SB | Tyler Thomas | 1st | Finals H1 | complete |
129-3 | SB | Sawyer Bumgarner | 7th | Finals H1 | complete |
Shot Put | |||||
45-5 | SB | Sawyer Bumgarner | 2nd | Finals H1 | complete |
45-0.5 | SB | Tyler Thomas | 3rd | Finals H1 | complete |
44-4 | SB | Max Denson | 5th | Finals H1 | complete |