Class A Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Nelson 12 Elkhorn South 10.63
2 Zion Perry 12 Lincoln 10.75
3 Jake Knott 12 Elkhorn South 11.001
4 JayVonn Vinson 12 Omaha Burke 11.009
5 Miko Maessner 10 Kearney 11.02
6 Noah Velinsky 12 Creighton Preparatory 11.05
7 William Spethman 12 Lincoln Pius X 11.16
8 Mesiah Block 10 Omaha Benson 11.28
Class A Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Nelson 12 Elkhorn South 10.60
1 JayVonn Vinson 12 Omaha Burke 10.88
1 Zion Perry 12 Lincoln 10.89
2 Jake Knott 12 Elkhorn South 10.94
3 William Spethman 12 Lincoln Pius X 11.03
2 Miko Maessner 10 Kearney 11.04
4 Noah Velinsky 12 Creighton Preparatory 11.04
3 Mesiah Block 10 Omaha Benson 11.07
2 Cameron Coleman 12 Omaha Burke 11.09
3 Casey Renken 12 Kearney 11.11
4 Hunter Olson 11 Lincoln Southwest 11.13
5 Zavier Betts 10 Bellevue West 11.15
4 Avante Dickerson 9 Omaha Westside 11.18
6 Giavonni Guido 12 Millard West 11.18
5 Jacob Losole 11 Millard North 11.23
7 Bradyn Pogue 10 Papillion-La Vista South 11.23
5 Ben Sager 9 Lincoln Pius X 11.25
6 Frankie Allen 10 Papillion-La Vista 11.27
6 Kodjo Atikpohou 11 Grand Island 11.32
7 Nicholas Crosby 11 Lincoln North Star 11.32
7 Simon Dang 10 Lincoln Pius X 11.36
8 Samir Crawford 12 Omaha North 11.36
8 Caleb Munger 10 Millard North 11.38
8 Brian Rafiner 11 Millard North 11.48
Class A Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Nelson 12 Elkhorn South 21.52
2 Miko Maessner 10 Kearney 21.93
3 Zion Perry 12 Lincoln 22.00
4 Noah Velinsky 12 Creighton Preparatory 22.40
5 JayVonn Vinson 12 Omaha Burke 22.41
6 Casey Renken 12 Kearney 22.67
7 William Spethman 12 Lincoln Pius X 22.71
8 Avante Dickerson 9 Omaha Westside 22.73
Class A Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alex Nelson 12 Elkhorn South 21.58
1 JayVonn Vinson 12 Omaha Burke 22.22
2 Miko Maessner 10 Kearney 22.26
1 Zion Perry 12 Lincoln 22.27
3 William Spethman 12 Lincoln Pius X 22.38
2 Noah Velinsky 12 Creighton Preparatory 22.53
2 Casey Renken 12 Kearney 22.55
3 Avante Dickerson 9 Omaha Westside 22.68
4 Mason Kenkel 12 Elkhorn South 22.72
3 Lucas Arps 11 Fremont 22.74
4 Jacob Losole 11 Millard North 22.80
5 Bryant Wesson 11 Omaha North 22.832
6 Ben Sager 9 Lincoln Pius X 22.840
4 Isaiah Harris 10 Millard South 22.85
5 Caleb Munger 10 Millard North 22.87
7 Hunter Olson 11 Lincoln Southwest 22.90
5 Blake Ingamells 11 Lincoln East 22.98
6 Mesiah Block 10 Omaha Benson 23.01
7 Mason Armstead 10 Creighton Preparatory 23.02
8 Caden McCormack 11 Lincoln Southwest 23.08
8 Bradyn Pogue 10 Papillion-La Vista South 23.16
6 Sam Stodola 11 Millard West 23.21
7 Malicah Charles 10 Omaha Benson 23.37
8 Bennett Lorenz 11 Gretna 23.44
Class A Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lucas Arps 11 Fremont 49.52
2 LeeAaron Berks 11 Lincoln 49.98
3 Michael Payne 10 Omaha Burke 50.27
4 Michael Koch 12 Columbus 50.73
5 Caelin Reeh 12 Fremont 51.51
6 Ben Christenson 12 Millard West 51.62
7 D'Shaun Samuels 11 Omaha North 51.83
8 Ian Brown 11 Omaha North 51.93
Class A Boys 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 LeeAaron Berks 11 Lincoln 49.74
1 Lucas Arps 11 Fremont 49.93
2 Michael Koch 12 Columbus 50.12
1 Michael Payne 10 Omaha Burke 50.18
2 D'Shaun Samuels 11 Omaha North 50.45
3 Ian Brown 11 Omaha North 50.68
3 Ben Christenson 12 Millard West 50.80
2 Caelin Reeh 12 Fremont 50.88
4 James Smith 12 Kearney 50.93
4 Trevon Peak 11 Omaha Burke 50.99
3 Zach Jarosz 11 Lincoln Southwest 51.01
4 Shadon Shannon 10 Lincoln Northeast 51.51
5 Jared Thavenet 10 Lincoln Pius X 51.69
5 Ryan Winkler 11 Papillion-La Vista South 51.93
5 Kaedyn Odermann 10 Millard West 52.13
6 Ben King 12 Millard North 52.18
6 Dariyan Lewis 11 Omaha Benson 52.19
6 Tony Nisotis 11 Papillion-La Vista South 52.25
7 Mason Suey 11 Elkhorn South 52.47
7 Abraham Hoskins 10 Omaha Central 52.581
8 Jon Andreasen 10 Lincoln Pius X 52.587
7 Matt Detlefsen 11 Millard West 52.65
8 Kelley Cobbs 11 Omaha South 52.69
8 Lionel McPhaull 10 Omaha North 54.37
Class A Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Ryan Winkler 11 Papillion-La Vista South 51.9h
Tony Nisotis 11 Papillion-La Vista South 52.1h
Brian Clausen 11 Papillion-La Vista South 53.1h
Isaiah Sattlefield 11 Papillion-La Vista South 61.2h
Class A Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Wes Ferguson 11 Fremont 1:55.80
2 Franklin Shue 12 Millard West 1:55.83
3 LeeAaron Berks 11 Lincoln 1:56.65
4 Daniel Mattern 12 Creighton Preparatory 1:57.58
5 Jose Gonzalez 11 Fremont 1:58.23
6 Isaac Lawrence 12 Omaha Burke 1:58.48
7 Masen Louviere 12 Lincoln Southwest 1:59.71
8 John Quigley 12 Millard West 1:59.78
9 Luke Dickas 11 Creighton Preparatory 2:00.15
10 Jack Nolley 10 Lincoln Southwest 2:01.65
11 Kingdon Hawes 12 Millard North 2:01.70
12 Tyler Taubenheim 12 Lincoln Pius X 2:01.70
13 Anthony Butler 12 Lincoln Pius X 2:01.99
14 Vincent Wieser 11 Lincoln 2:02.39
15 Noah Hudson 11 Lincoln North Star 2:04.17
16 Jake Norris 12 Papillion-La Vista 2:04.96
17 Austin Soucie 11 Kearney 2:05.23
18 Colin Mahoney 9 Creighton Preparatory 2:05.60
19 Srijan Mallina 10 Millard North 2:06.28
20 Shadon Shannon 10 Lincoln Northeast 2:07.27
21 Grant Smith 10 Omaha Burke 2:07.38
22 Robert Price 11 Papillion-La Vista South 2:07.49
23 Trevor Ramsdell 12 Omaha South 2:08.18
24 Andrew Ruder 10 Lincoln Pius X 2:11.41
Class A Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Logan Clark 12 Papillion-La Vista South 2:01.9h
Zack Jones 9 Papillion-La Vista South 2:05.4h
Robert Price 11 Papillion-La Vista South 2:05.4h
Alex Pollett 10 Papillion-La Vista South 2:06.4h
Class A Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Eastman 12 Creighton Preparatory 4:17.71
2 Jack Nolley 10 Lincoln Southwest 4:21.32
3 Luke Nolley 12 Lincoln Southwest 4:22.87
4 Jose Gonzalez 11 Fremont 4:23.89
5 Jacob Ralston 12 Papillion-La Vista South 4:27.08
6 Aldo Zavala-Flores 12 Omaha South 4:28.44
7 Chase Cate 12 Fremont 4:29.35
8 John Quigley 12 Millard West 4:29.53
9 Tyler Boyle 10 Lincoln Southwest 4:30.06
10 Brett Hillabrand 12 Omaha Northwest 4:31.86
11 Logan Clark 12 Papillion-La Vista South 4:32.49
12 Liem Chot 9 Lincoln North Star 4:32.61
13 Tegueny Reboller 12 Omaha Burke 4:32.86
14 David Kawula 12 Papillion-La Vista 4:33.80
15 Jack McFadden 11 Kearney 4:34.49
16 Grant West 11 Creighton Preparatory 4:36.34
17 Brody Wood 10 Bellevue East 4:38.75
19 Nick Larson 11 Omaha Central 4:44.65
20 Wes Ferguson 11 Fremont 4:44.71
21 Connor Hayes 11 Millard West 4:48.04
22 Peter Cuddy 11 Lincoln 4:49.58
23 Sam Hupp 9 Lincoln 4:51.46
24 Aaron Rheiner 10 Omaha Burke 5:11.07
-- Zack Jones 9 Papillion-La Vista South DQ
Class A Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Eastman 12 Creighton Preparatory 9:28.95
2 Luke Nolley 12 Lincoln Southwest 9:33.53
3 Jacob Ralston 12 Papillion-La Vista South 9:40.74
4 John Slagle 12 Creighton Preparatory 9:50.56
5 Tyler Boyle 10 Lincoln Southwest 9:52.35
6 C J Martinez 12 Fremont 9:53.51
7 Trevor Acton 10 Lincoln Southwest 9:54.31
8 Liem Chot 9 Lincoln North Star 9:54.32
9 Chase Cate 12 Fremont 9:57.67
10 Nagmeldin "Nick" Abdalla 9 Omaha Bryan 9:58.15
11 Thomas Oliver 10 Lincoln East 9:59.27
12 Dillon McNeill 10 Papillion-La Vista South 10:02.51
13 Nick Brdicko 12 Millard West 10:02.77
14 Kyle Allen 11 Lincoln East 10:04.90
15 Dillon Johnson 10 Papillion-La Vista South 10:18.57
16 Nick Larson 11 Omaha Central 10:21.60
17 Ben Smith 11 Millard South 10:23.46
18 Gavin Skorupa 9 Lincoln Pius X 10:30.98
19 Tony Miller 10 Millard West 10:32.40
20 Pierce Pennell 12 Bellevue East 10:34.41
21 Amon Shaw 10 Omaha Westside 10:35.08
22 Jayden Kumm 12 Fremont 10:39.58
23 Eli Connatser 12 Lincoln Northeast 10:41.79
24 Aaron Rheiner 10 Omaha Burke 10:48.27
Class A Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darius Luff 11 Lincoln 14.08
2 James Radziunas 12 Bellevue West 14.64
3 Elliott Alexander 12 Lincoln East 15.04
4 KeVonta Thompson 11 Omaha North 15.20
5 Lyndon Harrison 11 Omaha Burke 15.38
6 Isaiah Winston 10 Lincoln 15.39
7 Myles Thompson 10 Omaha Burke 15.47
8 Malachi Carroll 12 Omaha Burke 15.49
Class A Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darius Luff 11 Lincoln 13.84
2 James Radziunas 12 Bellevue West 14.51
1 KeVonta Thompson 11 Omaha North 14.70
1 Elliott Alexander 12 Lincoln East 14.86
2 Lyndon Harrison 11 Omaha Burke 14.89
3 Myles Thompson 10 Omaha Burke 14.92
3 Isaiah Winston 10 Lincoln 15.11
2 Malachi Carroll 12 Omaha Burke 15.16
4 Jerome Houston 10 Bellevue West 15.21
3 Noah Strako 11 Creighton Preparatory 15.33
4 Tristan Novak 12 Fremont 15.36
4 Byron Moore 12 Gretna 15.54
5 Lance Louthan 11 Millard North 15.62
6 Brayden Miller 11 Kearney 15.63
5 Preston Green 10 Lincoln Southwest 15.73
6 Connor McDonnell 11 Millard West 15.74
7 John Krejci 11 Creighton Preparatory 15.83
5 Alec Logue 10 Grand Island 15.84
6 Anthony Kirby 11 Lincoln North Star 16.05
7 Austin Everitt 11 Fremont 16.20
7 Jordan White 12 Bellevue East 16.22
8 Austin Jablonski 11 Lincoln Pius X 16.27
8 Nolan Benes 9 Lincoln Pius X 17.07
-- Nick Stoeckle 10 Columbus DNF
Class A Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darius Luff 11 Lincoln 38.73
2 Myles Thompson 10 Omaha Burke 39.87
3 James Radziunas 12 Bellevue West 39.91
4 KeVonta Thompson 11 Omaha North 40.45
5 Lyndon Harrison 11 Omaha Burke 40.78
6 Malachi Carroll 12 Omaha Burke 40.81
7 Nick Stoeckle 10 Columbus 40.87
8 Brian Clausen 11 Papillion-La Vista South 40.89
Class A Boys 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Darius Luff 11 Lincoln 38.90
1 Malachi Carroll 12 Omaha Burke 39.39
2 Nick Stoeckle 10 Columbus 39.76
1 James Radziunas 12 Bellevue West 39.95
3 Myles Thompson 10 Omaha Burke 40.00
2 KeVonta Thompson 11 Omaha North 40.13
3 Brian Clausen 11 Papillion-La Vista South 40.67
4 Lyndon Harrison 11 Omaha Burke 40.73
2 Brayden Miller 11 Kearney 40.89
3 Paul Plowcha 12 Papillion-La Vista South 40.95
4 Noah Strako 11 Creighton Preparatory 41.07
5 Elliott Alexander 12 Lincoln East 41.23
4 Isaiah Winston 10 Lincoln 41.51
5 Tristan Novak 12 Fremont 41.76
6 Cale Masters 11 Kearney 41.85
6 Byron Moore 12 Gretna 42.03
5 Peerless Hall 11 Lincoln North Star 42.07
6 Jerome Houston 10 Bellevue West 42.68
7 Nolan Benes 9 Lincoln Pius X 42.96
8 Matthew Mitchell 12 Omaha Northwest 42.98
7 TY Maxson 12 Lincoln Southeast 43.27
8 Ethan Boerner 12 Bellevue East 43.41
7 Peter Blumenstock 9 Lincoln Pius X 43.91
8 John Krejci 11 Creighton Preparatory 44.77
Class A Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Kearney 42.53
2 Omaha Burke 42.73
3 Elkhorn South 42.74
4 Lincoln 42.93
5 Millard North 42.97
6 Omaha North 43.18
7 Bellevue West 43.40
8 Lincoln Southwest 43.59
9 Creighton Preparatory 43.68
10 Grand Island 44.33
11 Lincoln Pius X 44.41
12 Norfolk 44.55
13 Omaha Benson 44.56
14 Lincoln Southeast 44.71
15 Papillion-La Vista South 44.97
-- Papillion-La Vista DQ
Class A Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Omaha Burke 3:23.83
2 Kearney 3:23.89
3 Millard West 3:24.90
4 Lincoln 3:26.35
5 Millard South 3:28.07
6 Grand Island 3:28.58
7 Lincoln Southwest 3:28.87
8 Lincoln Pius X 3:30.69
9 Millard North 3:30.74
10 Creighton Preparatory 3:31.02
11 Columbus 3:31.93
12 Lincoln North Star 3:33.24
13 Omaha North 3:35.25
14 Papillion-La Vista South 3:38.44
15 Elkhorn South 3:50.43
-- Fremont DNF
Class A Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Creighton Preparatory 7:52.72
2 Fremont 7:53.14
3 Millard West 7:56.62
4 Omaha Burke 8:05.27
5 Lincoln Pius X 8:07.76
6 Lincoln Southwest 8:09.51
7 Lincoln North Star 8:11.44
8 Grand Island 8:16.11
9 Kearney 8:17.06
10 Lincoln Southeast 8:19.13
11 Papillion-La Vista South 8:19.30
12 Omaha Central 8:24.06
13 Omaha North 8:27.66
14 Lincoln East 8:28.63
15 Millard North 8:29.25
16 Omaha Westside 8:31.10
Class A Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kevin Shubert 11 Millard North 58-10.00
2 Elliott Purdy 10 North Platte 54-07.75
3 Tristan Gray 9 Omaha North 53-09.75
4 Bergan Hofer 10 Fremont 53-09.00
5 Anthony Banderas 12 Lincoln Southwest 53-07.00
6 Jackson Drezelo 12 Bellevue East 53-00.50
7 Kahkahwet Thoe 12 Grand Island 52-09.75
8 Chris Cassidy 12 Lincoln Pius X 52-05.25
9 Joey Larson 11 North Platte 52-04.50
10 Spencer Fitz 11 Fremont 49-08.25
11 Patrick Carroll 11 Millard West 49-06.00
12 Lee Harrington 11 Kearney 48-10.25
13 Tyler Tracy 12 Kearney 48-08.50
14 Grant Gubbels 9 Lincoln Pius X 47-11.25
15 Adam(AJ) Forbes 12 Bellevue West 47-11.00
-- Michael Terrano 10 Lincoln NM
Class A Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anthony Banderas 12 Lincoln Southwest 169-02.00
2 Tyler Brown 10 Lincoln East 167-06.00
3 Joey Larson 11 North Platte 155-01.00
4 Tate Moeller 11 Fremont 153-08.00
5 Gavin Peitzmeier 11 Millard South 151-08.00
6 Kevin Shubert 11 Millard North 149-09.00
7 Elliott Purdy 10 North Platte 148-02.00
8 Will Jorgensen 12 Kearney 147-06.00
9 Mehki Butler 11 Omaha North 144-07.00
10 Drew Mertz 11 Millard North 143-05.00
11 Keegan Menning 10 Fremont 140-06.00
12 Jackson McMillen 10 Omaha Westside 138-10.00
13 Ellis Hart 12 Omaha Central 136-10.00
14 Josh Lasauskas 12 Millard West 136-06.00
15 Kaedon Thurman 10 Lincoln Southwest 136-00.00
16 Jack Wemhoff 11 Grand Island 135-06.00
17 Jakub Donscheski 11 Fremont 127-02.00
18 Carlos Santistevan 12 Lincoln 111-06.00
Class A Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Marteko Tealer 11 Omaha Benson 6-08.00
2 Kose Kose 12 Lincoln Pius X 6-06.00
3 Rayan Kathol 12 Elkhorn South 6-04.00
3 Justin Myers 12 Papillion-La Vista 6-04.00
5 Jesse Lewis 11 Lincoln Southwest 6-04.00
6 Brayden Sorensen 11 Kearney 6-04.00
7 Blake Van Ert 12 Lincoln Southwest 6-04.00
8 Seth Stroh 10 Kearney 6-04.00
8 Reid Nelson 9 Elkhorn South 6-04.00
10 Jaden Collins 12 Papillion-La Vista 6-02.00
10 Noah Burghardt 12 Gretna 6-02.00
12 Sergio Arcos 12 Columbus 6-02.00
13 Ross McMahon 11 Fremont 6-02.00
14 Alec Bruening 11 Norfolk 6-00.00
15 Braeden Wiltse 10 Millard West 6-00.00
15 Jacob Hazuka 12 Bellevue West 6-00.00
17 Niko Hofsheier 11 Omaha Central 6-00.00
18 Gage Champion 10 Bellevue West 5-10.00
-- Noah Limbach 12 Kearney NM
-- Koby Bretz 9 Omaha Westside NM
Class A Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jake Sellon 12 Fremont 15-04.00
2 Skyler Peterson 11 Lincoln Southeast 15-00.00
3 Zach Bennetts 12 Lincoln Southwest 14-04.00
3 Jacob Reinhardt 12 Millard South 14-04.00
5 Jake Goertzen 12 Lincoln North Star 14-04.00
6 Jacob Harvey 12 North Platte 14-00.00
7 Carson Cahoy 10 Grand Island 14-00.00
8 Ian Bauer 12 Kearney 13-06.00
9 Cody Fielder 12 Fremont 13-00.00
10 Robert Anthony 12 Bellevue East 13-00.00
11 Sam Engberg 11 Kearney 12-06.00
12 Levi Hesman 11 Grand Island 12-06.00
12 Michael Huebner 11 Kearney 12-06.00
14 Maximus Wold 11 Bellevue East 12-00.00
14 Kasper Hoermann 12 Millard North 12-00.00
14 Kyle Sextro 10 Grand Island 12-00.00
-- Josh Lopez 11 Lincoln NM
-- Dallas McKellips 12 Norfolk NM
Class A Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Losole 11 Millard North 22-06.75
2 Samaan Adenti 12 Grand Island 22-06.00
3 Blake Van Ert 12 Lincoln Southwest 22-01.75
4 Dauntavis Lawerence 11 Lincoln 21-08.50
5 Blake Petersen 12 Columbus 21-07.00
6 Jadus Ellis 10 Millard North 21-01.50
7 Michael Anderson 11 Lincoln Southeast 21-01.25
8 Zavier Betts 10 Bellevue West 21-00.50
9 Austin Everitt 11 Fremont 20-10.00
10 Mason Austin 12 Lincoln North Star 20-10.00
11 Devin Mills 10 Bellevue West 20-09.50
12 Brehan Lambert 11 Lincoln Southeast 20-07.75
13 Ryan Dare 12 Creighton Preparatory 20-05.50
14 Cameren Preitauer 11 Papillion-La Vista 20-04.00
15 Jesse Lewis 11 Lincoln Southwest 20-03.75
16 Kaleb Brady 11 Lincoln East 20-01.00
17 Sergio Arcos 12 Columbus 20-00.50
18 Cory Kitt 11 Kearney 19-09.00
19 Ethan Boerner 12 Bellevue East 19-02.00
Class A Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dauntavis Lawerence 11 Lincoln 46-02.00
2 Jesse Lewis 11 Lincoln Southwest 45-04.00
3 Lado Kose 11 Lincoln Pius X 44-00.25
4 Connor Clayton 11 Norfolk 43-06.25
5 Cory Kitt 11 Kearney 43-06.25
6 Blake Petersen 12 Columbus 43-02.50
7 Marshall Austin 10 Lincoln North Star 43-01.25
8 Mason Jung 11 Millard North 42-09.00
9 Samuel Joseph 12 Lincoln 42-02.00
10 Xzavier Reed 10 Creighton Preparatory 41-07.50
11 Kaden Ross 10 North Platte 41-07.00
12 Mycal Sijin Hansen 12 Fremont 40-08.00
13 John Farmer 10 Omaha North 40-03.25
14 D'Marcion Henderson 12 Omaha South 39-09.25
15 Derrick Morman Jr 10 Creighton Preparatory 39-05.75
16 Kevin Tran 12 Lincoln Southeast 37-03.50
Class A Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jaylen Knight 12 Omaha Westside 12.30
2 Courtney Robinson 11 Omaha Burke 12.39
3 Samantha Scarlett 10 Kearney 12.45
4 Lauren Harris 9 Omaha Marian 12.49
5 Caelyn Christiancy 12 Lincoln Southwest 12.58
6 Nina Cuevas 10 Papillion-La Vista South 12.67
7 Zerada Knox 11 Omaha North 12.69
8 Dontaysha Luter 9 Lincoln 12.95
Class A Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jaylen Knight 12 Omaha Westside 12.29
1 Caelyn Christiancy 12 Lincoln Southwest 12.32
1 Lauren Harris 9 Omaha Marian 12.35
2 Samantha Scarlett 10 Kearney 12.36
2 Courtney Robinson 11 Omaha Burke 12.45
2 Zerada Knox 11 Omaha North 12.47
3 Nina Cuevas 10 Papillion-La Vista South 12.57
3 Dontaysha Luter 9 Lincoln 12.62
4 Sierra Hiatt 11 Bellevue West 12.65
4 Jayda Starks 10 Omaha Burke 12.68
3 Madalyn Allen 12 Papillion-La Vista South 12.70
4 Sandra Leybold 10 Lincoln Southeast 12.72
5 Shamari Christian 10 Omaha North 12.73
5 Haley Schall 12 Kearney 12.85
5 Katelyn Thompson 10 Lincoln Southwest 12.88
6 Ana Bellinghausen 12 Elkhorn South 12.91
6 Dalissa Humphrey 10 Omaha Northwest 12.92
7 Abby Hastings 9 Lincoln Pius X 12.95
8 Angel Tran 11 Lincoln 13.01
6 Allison Harper 9 Lincoln Pius X 13.05
7 Kris Grutel 9 Omaha North 13.06
7 Isabell Monzon 11 Lincoln Southeast 13.17
8 McKenna Little 9 North Platte 13.20
-- Maddie Boothe 10 Lincoln Pius X DQ
Class A Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Harris 9 Omaha Marian 25.13
2 Jaylen Knight 12 Omaha Westside 25.57
3 Samantha Scarlett 10 Kearney 25.63
4 Courtney Robinson 11 Omaha Burke 25.76
5 Artavia Bosan 10 Omaha North 26.257
6 Sierra Hiatt 11 Bellevue West 26.259
7 Nina Cuevas 10 Papillion-La Vista South 26.29
8 Elly Hartter 11 Lincoln East 26.45
Class A Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Harris 9 Omaha Marian 25.08
2 Courtney Robinson 11 Omaha Burke 25.43
1 Jaylen Knight 12 Omaha Westside 25.50
1 Samantha Scarlett 10 Kearney 25.54
2 Sierra Hiatt 11 Bellevue West 25.98
3 Elly Hartter 11 Lincoln East 26.00
4 Artavia Bosan 10 Omaha North 26.02
3 Nina Cuevas 10 Papillion-La Vista South 26.12
2 Taytem Coleman 12 Lincoln Southwest 26.17
5 Bella Latenser 10 Millard West 26.20
6 Emma Nyffeler 11 Millard West 26.35
4 Sicily Hutchinson 12 Lincoln North Star 26.40
5 Zerada Knox 11 Omaha North 26.55
3 Vernetta Stennis 9 Omaha Benson 26.65
4 Sandra Leybold 10 Lincoln Southeast 26.82
5 Addison Palser 12 Kearney 26.85
7 Dalissa Humphrey 10 Omaha Northwest 26.93
8 Ellen Dalton 9 Lincoln Pius X 27.02
6 Estrella Uribe 10 Lincoln Southeast 27.07
6 Brianna Eilderts 10 Omaha Marian 27.08
7 Carson Ballard 12 Elkhorn South 27.16
7 Ana Bellinghausen 12 Elkhorn South 27.22
8 Bernice Lawson 9 Millard South 27.33
-- Madalyn Allen 12 Papillion-La Vista South DNF
Class A Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Harris 9 Omaha Marian 57.17
2 Taytem Coleman 12 Lincoln Southwest 58.02
3 Jaylen Knight 12 Omaha Westside 58.23
4 Carson Fischer 12 Lincoln Southwest 58.98
5 Morgen Bianchi 12 Papillion-La Vista South 1:00.11
6 Allison Louthan 9 Millard North 1:00.18
7 Kate Dilsaver 9 Lincoln Southwest 1:00.50
8 Ellen Dalton 9 Lincoln Pius X 1:00.57
Class A Girls 400 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Harris 9 Omaha Marian 56.15
1 Jaylen Knight 12 Omaha Westside 57.05
2 Taytem Coleman 12 Lincoln Southwest 57.43
1 Carson Fischer 12 Lincoln Southwest 58.07
2 Kate Dilsaver 9 Lincoln Southwest 58.44
3 Allison Louthan 9 Millard North 59.02
2 Morgen Bianchi 12 Papillion-La Vista South 59.10
4 Ellen Dalton 9 Lincoln Pius X 59.27
3 Estrella Uribe 10 Lincoln Southeast 59.70
4 Olivia Sattlefield 11 Papillion-La Vista South 59.79
3 Emma Nyffeler 11 Millard West 59.92
5 Shannon Wurtele 11 Millard West 59.93
4 Ebone Stingley 11 Omaha North 1:00.20
5 Addison Palser 12 Kearney 1:00.24
6 Carson Ballard 12 Elkhorn South 1:00.60
5 Reagan Koza 10 Millard West 1:00.92
7 Brooke Horner 12 Lincoln North Star 1:01.03
6 Abbie Smith 9 Millard South 1:01.54
8 Ashlyn Dierks 10 Papillion-La Vista South 1:01.92
7 Hannah Newsom 9 Omaha North 1:01.93
6 Norah Sis 9 Papillion-La Vista 1:01.97
7 Trinity Tuls 9 Columbus 1:02.15
8 Carissa Bohaty 12 Lincoln Southeast 1:03.18
8 Sendeonna Buckley 10 Omaha Benson 1:04.21
Class A Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madi Muma 11 Lincoln East 2:16.33
2 Carson Fischer 12 Lincoln Southwest 2:16.37
3 Jenna Muma 9 Lincoln East 2:19.97
4 Gabby McGinn 12 Millard West 2:21.71
5 Devyn McDonald 11 Millard West 2:22.70
6 Hannah Godwin 9 Kearney 2:23.16
7 Caroline Theil 10 Lincoln Pius X 2:23.28
8 Quinn Weidemann 12 Omaha Westside 2:24.28
9 Alex Schwartz 12 Lincoln Southwest 2:24.54
10 Christina Mantsorov 11 Millard North 2:24.55
11 Johanna Schubert 10 Lincoln 2:24.58
12 Kloee Sander 11 Lincoln Pius X 2:25.41
13 Mohussin Abakar 10 Omaha Central 2:25.79
14 Kaylee Moore 10 Gretna 2:27.50
15 Aspen Rusher 9 Kearney 2:27.54
16 Ani Schutz 10 Lincoln East 2:27.88
17 McKenna Marsh 10 Grand Island 2:29.89
18 Karla Zavala 12 Fremont 2:30.36
19 Lauren Taubenheim 10 Lincoln Pius X 2:31.00
20 Brooklyn Larimore 12 Bellevue East 2:31.08
21 Ali Haith 12 Omaha Burke 2:33.35
22 Rachel Walters 11 Gretna 2:33.36
23 Caroline Leibel 12 Omaha Westside 2:34.03
24 Lauren Wilwerding 11 Millard West 2:37.28
Class A Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jenna Muma 9 Lincoln East 5:03.23
2 Gabby McGinn 12 Millard West 5:03.56
3 Mazie Larsen 12 Gretna 5:05.88
4 Madi Muma 11 Lincoln East 5:06.55
5 Katie McNulty 10 Millard West 5:10.70
6 Lindsey Blehm 10 Lincoln Southwest 5:11.56
7 Danielle Rinn 12 Lincoln Southwest 5:12.38
8 Hannah Godwin 9 Kearney 5:15.47
9 Kristiana Young 11 Millard North 5:15.52
10 Grace Bonsall 10 Kearney 5:18.78
11 Hannah Ray 10 Lincoln Northeast 5:19.59
12 Lizzy Kramer 10 Lincoln Pius X 5:19.96
13 Ally Schilmoeller 10 Elkhorn South 5:21.69
14 Alex Schwartz 12 Lincoln Southwest 5:26.62
15 Lilia Alvarez 11 Omaha South 5:28.05
16 Alexandra Espinoza 11 Millard North 5:28.67
17 Eva Gilbreath 9 Millard West 5:31.48
18 Ani Schutz 10 Lincoln East 5:31.57
19 Megan Means 12 Norfolk 5:32.09
20 Kaylie Crews 9 Papillion-La Vista South 5:34.14
21 Myia Johnson 10 Fremont 5:34.34
22 Hannah Denson 10 Millard South 5:36.24
23 Kayla Adams 10 Gretna 5:39.33
24 Abigail DeLoach 12 Kearney 5:46.81
Class A Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabby McGinn 12 Millard West 11:01.13
2 Mazie Larsen 12 Gretna 11:12.00
3 Danielle Rinn 12 Lincoln Southwest 11:17.56
4 Lindsey Blehm 10 Lincoln Southwest 11:19.96
5 Ally Schilmoeller 10 Elkhorn South 11:20.23
6 Abigail Schmidt 10 Lincoln East 11:21.71
7 Katie McNulty 10 Millard West 11:22.43
8 Hannah Ray 10 Lincoln Northeast 11:22.87
9 Hannah Godwin 9 Kearney 11:29.83
10 Hannah Denson 10 Millard South 11:41.01
11 Kaylie Crews 9 Papillion-La Vista South 11:42.73
12 Laura Martin 10 Lincoln Pius X 11:44.33
13 Olivia Smith 12 Lincoln East 11:49.23
14 Alexandra Espinoza 11 Millard North 11:50.67
15 Mara Hemmer 9 Fremont 11:52.61
16 Grace Bonsall 10 Kearney 11:54.92
17 Gracia Rojas 11 Omaha Burke 12:01.02
18 Emily Nau 9 Fremont 12:05.21
19 Megan Means 12 Norfolk 12:06.10
20 Lorelei Hayden 10 Millard South 12:19.49
21 Abby Heffner 11 Millard West 12:21.67
22 Kayla Poggioli 10 Kearney 12:29.51
23 Eleanor Dunning 10 Omaha North 12:34.76
24 Taryn Robinson 11 Papillion-La Vista South 12:37.13
Class A Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caelyn Christiancy 12 Lincoln Southwest 14.46
2 Elle Dahlgren 11 Kearney 14.93
3 Nisa Thomas 10 Omaha North 14.95
4 Sekiya Simmons 10 Papillion-La Vista South 15.05
5 Daniella Gbetanou 10 Omaha Northwest 15.37
6 Lindsay Adams 9 Millard West 15.53
7 McKenzie Steiner 11 Lincoln Southwest 15.63
8 Jadai Burns 12 Omaha Northwest 15.87
Class A Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caelyn Christiancy 12 Lincoln Southwest 14.30
1 Elle Dahlgren 11 Kearney 14.82
1 Daniella Gbetanou 10 Omaha Northwest 14.95
2 Nisa Thomas 10 Omaha North 15.06
2 Jadai Burns 12 Omaha Northwest 15.10
3 Sekiya Simmons 10 Papillion-La Vista South 15.22
2 McKenzie Steiner 11 Lincoln Southwest 15.28
3 Lindsay Adams 9 Millard West 15.46
4 Maryah Godwin 11 Lincoln East 15.48
5 Alyssa Schlaht 12 Millard West 15.54
4 Jazzmyn Arredondo 11 Kearney 15.74
5 Kylie Johnson 10 Lincoln East 15.77
3 Alexa Blase 12 Grand Island 16.07
6 Annika Kuchar 12 Lincoln Northeast 16.24
6 Molly Simpson 11 Papillion-La Vista South 16.35
4 Grace Wolf 10 Elkhorn South 16.39
7 Emma Reimann 11 Lincoln Southeast 16.52
5 Katie Bristol 12 Millard North 16.53
6 Morgan Jirovsky 9 Millard North 16.61
7 Megan Hansen 10 South Sioux City 16.73
8 Lissa LaFond 10 Papillion-La Vista 16.88
7 Morgan Able 9 Papillion-La Vista 16.89
8 Nyarial Nyoak 10 Papillion-La Vista 16.97
8 DeKyah Rosemond 12 Omaha Westside 18.05
Class A Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caelyn Christiancy 12 Lincoln Southwest 43.96
2 Elle Dahlgren 11 Kearney 44.90
3 Nisa Thomas 10 Omaha North 45.73
4 Olivia Sattlefield 11 Papillion-La Vista South 46.35
5 Grace Wolf 10 Elkhorn South 46.684
6 Ashton Mehlin 11 Kearney 46.690
7 Alyssa Schlaht 12 Millard West 47.31
8 McKenzie Steiner 11 Lincoln Southwest 48.41
Class A Girls 300m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caelyn Christiancy 12 Lincoln Southwest 44.15
1 Elle Dahlgren 11 Kearney 44.47
2 Nisa Thomas 10 Omaha North 45.39
1 Olivia Sattlefield 11 Papillion-La Vista South 46.61
2 Alyssa Schlaht 12 Millard West 46.88
3 Grace Wolf 10 Elkhorn South 47.09
2 McKenzie Steiner 11 Lincoln Southwest 47.12
3 Ashton Mehlin 11 Kearney 47.13
4 Kate Hunzeker 10 Lincoln Southwest 47.23
3 Shannon Wurtele 11 Millard West 47.35
4 Lindsay Adams 9 Millard West 47.61
4 Sunday Thiyang 9 Papillion-La Vista South 47.76
5 Dariauna Lewis 12 Omaha North 48.12
5 Jadyn Makovicka 11 Gretna 48.17
5 Peyton Geiser 12 Kearney 48.66
6 Kylie Johnson 10 Lincoln East 48.85
6 Alyssa Smith 12 Papillion-La Vista South 49.02
6 Morgan Jirovsky 9 Millard North 49.41
7 Shelby Bracker 9 Fremont 49.46
8 Mikayla Paulson 11 Fremont 49.80
7 Nevaeh Baldwin 9 Lincoln Pius X 50.09
8 Aja Nimaya 9 Lincoln Northeast 50.52
7 Huey-Xian Wong 12 Elkhorn South 50.54
8 Cali Eicherberger 11 Lincoln Southeast 50.66
Class A Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Kearney 49.01
2 Lincoln Southwest 49.24
3 Millard West 49.43
4 Papillion-La Vista South 49.82
5 Omaha Burke 49.87
6 Elkhorn South 50.07
7 Bellevue West 50.57
8 Omaha Northwest 50.61
9 Lincoln Pius X 50.78
10 Lincoln Southeast 51.00
11 Lincoln North Star 51.83
12 Lincoln East 52.15
13 Fremont 52.63
14 North Platte 52.95
-- Lincoln DQ
-- Omaha Westside DNF
Class A Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lincoln Southwest 3:56.45
2 Papillion-La Vista South 4:02.39
3 Millard West 4:03.89
4 Omaha Westside 4:04.07
5 Kearney 4:04.83
6 Omaha North 4:06.70
7 Lincoln Pius X 4:07.87
8 Lincoln Southeast 4:07.97
9 Lincoln East 4:08.14
10 Omaha Burke 4:10.96
11 Papillion-La Vista 4:13.62
12 Lincoln North Star 4:13.72
13 Gretna 4:14.86
14 Norfolk 4:14.98
15 Grand Island 4:17.62
16 Omaha Central 4:18.52
Class A Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lincoln East 9:12.70
2 Millard West 9:21.58
3 Lincoln Southwest 9:22.42
4 Lincoln Pius X 9:38.82
5 Millard North 9:44.18
6 Fremont 9:56.02
7 Omaha South 9:59.03
8 Omaha Burke 10:00.45
9 Papillion-La Vista South 10:04.38
10 Gretna 10:05.14
11 Elkhorn South 10:10.04
12 Omaha Central 10:15.08
13 Lincoln 10:16.03
14 South Sioux City 10:16.14
15 Omaha Marian 10:25.60
16 Norfolk 10:27.72
Class A Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ellie Akough 10 Elkhorn South 40-10.50
2 Abbie Squier 10 Lincoln Southwest 40-08.75
3 Ella Godfrey 12 Kearney 39-07.75
4 Jhanna McCollough 11 Lincoln Southeast 39-02.00
5 Abigail Gerber 10 Columbus 38-10.25
6 J'Vona Kent 12 Omaha Benson 37-09.00
7 Addison Barrow 11 Lincoln North Star 37-08.75
8 Alena Isley 10 Lincoln 36-07.00
9 Cecelia Leger 12 Omaha Northwest 36-06.25
10 Nyabuay Diew 10 South Sioux City 36-03.00
11 Me'Kya Lessley-Phillip 11 Omaha North 35-10.75
12 Catherine Veseth 12 Columbus 35-10.00
13 Sammie Kistler 11 Lincoln Pius X 35-08.50
14 Jordan McDonald 11 Papillion-La Vista 35-07.25
15 Mickayla Sheets 11 Grand Island 34-01.00
16 DaNya Horne 11 Omaha North 31-08.50
Class A Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ellie Akough 10 Elkhorn South 134-04.00
2 Ella Godfrey 12 Kearney 132-07.00
3 Nyabuay Diew 10 South Sioux City 130-03.00
4 Jordan McDonald 11 Papillion-La Vista 124-02.00
5 Taylor Kellogg 12 Omaha Westside 121-00.00
6 Amber Storer 12 Lincoln Southwest 119-00.00
7 Jhanna McCollough 11 Lincoln Southeast 110-05.00
8 Sophie Swanson 12 South Sioux City 107-09.00
9 Rayven Culliver 11 Omaha Benson 107-03.00
10 Annica Jonson 12 Lincoln Southwest 103-01.00
11 Alena Isley 10 Lincoln 100-06.00
12 Alex Lee 10 Bellevue West 94-02.00
13 Ryleigh Warren 11 Millard West 93-04.00
14 Nikol Thau 10 Lincoln East 80-01.00
-- Lauren Castaneda 11 Papillion-La Vista South NM
-- DaNya Horne 11 Omaha North NM
Class A Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Norah Sis 9 Papillion-La Vista 5-08.00
2 Bailee Sterling 12 Kearney 5-06.00
2 Erica Broin 10 Papillion-La Vista 5-06.00
4 Lauren Harris 9 Omaha Marian 5-02.00
5 Kaylee Berry 10 Lincoln Southwest 5-02.00
6 Alieyya Jones 11 Lincoln Northeast 5-02.00
7 Emma Reimann 11 Lincoln Southeast 5-02.00
8 Kaitlin Hellbusch 10 Lincoln North Star 5-02.00
9 Alyssa Schlaht 12 Millard West 5-00.00
9 Karlie Kuhn 12 Gretna 5-00.00
9 Taylor Stoltz 12 Norfolk 5-00.00
9 Natasha Freiberg 9 South Sioux City 5-00.00
13 Isabel Henson 11 Gretna 5-00.00
14 Charlie Fastenau 10 Omaha Westside 5-00.00
15 Brianna Eilderts 10 Omaha Marian 5-00.00
16 Ally Glaser 12 Papillion-La Vista 5-00.00
17 Nebtom N'Da 9 Bellevue East 5-00.00
18 Vanessa Loya-Perez 12 Kearney 4-10.00
18 Jessica Hendrix 11 Papillion-La Vista South 4-10.00
18 Sierra Rasmussen 12 Millard South 4-10.00
18 Brianna Botts 12 Papillion-La Vista South 4-10.00
-- Caroline Leibel 12 Omaha Westside NM
Class A Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jaidyn Garrett 10 Columbus 12-04.50
2 Jessica Gardner 11 Lincoln North Star 11-08.00
3 Erin Mapson 12 Lincoln East 11-04.00
4 Ellie Crouch 12 Kearney 11-00.00
5 Juanita Mendoza 11 Fremont 11-00.00
6 Courtney Thee 11 Kearney 10-06.00
7 Mara LeGrand 11 Papillion-La Vista South 10-06.00
7 Jill Mathison 11 Papillion-La Vista 10-06.00
9 Solana Honda 10 Lincoln East 10-00.00
9 Trinity Lovings 10 Papillion-La Vista South 10-00.00
11 Brynn Fuelberth 11 Lincoln Southeast 9-06.00
12 Zarah Sagheer 11 Millard West 9-06.00
13 Stacy Wells 10 Grand Island 9-00.00
13 Olivia Goss 12 Bellevue East 9-00.00
13 Madison Irish 10 North Platte 9-00.00
16 Tabitha Dendinger 11 Papillion-La Vista 9-00.00
17 Katie Bristol 12 Millard North 9-00.00
-- Leena Hartung 10 Millard North NM
-- Sydney Yudelson 11 Elkhorn South NM
Class A Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dariauna Lewis 12 Omaha North 18-00.50
2 Sierra Hiatt 11 Bellevue West 18-00.00
3 Sunday Thiyang 9 Papillion-La Vista South 17-08.50
4 Lindsay Adams 9 Millard West 17-02.75
5 Sandra Leybold 10 Lincoln Southeast 17-02.50
6 Sumayyah Muhammad 11 Omaha Northwest 16-10.50
7 Grace Bryant 12 Bellevue West 16-09.50
8 Kiana Estima 11 Omaha Benson 16-09.25
9 Jasmine Prince 11 Bellevue East 16-08.75
10 Megan DeJonge 12 Kearney 16-08.00
11 Quinesha Lockett 11 Omaha Benson 16-07.50
12 Haley Schall 12 Kearney 16-07.00
13 Katelyn Thompson 10 Lincoln Southwest 16-06.50
14 Isabel Bothwell 11 Gretna 16-03.25
15 Adja Tchapo 12 Omaha Westside 16-02.50
16 Jackie Paul 9 Omaha Marian 15-11.00
17 Brianna Eilderts 10 Omaha Marian 15-11.00
18 Abby Hastings 9 Lincoln Pius X 15-10.00
19 Angel Walker 12 Bellevue East 15-09.50
20 Allison Harper 9 Lincoln Pius X 15-08.25
21 Erin Dickinson 9 Papillion-La Vista 15-03.75
Class A Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dariauna Lewis 12 Omaha North 39-02.50
2 Kiara Hobson 12 Omaha Northwest 38-06.00
3 Quinesha Lockett 11 Omaha Benson 38-05.00
4 Lainey Mally 9 Millard West 37-02.25
5 Erica Broin 10 Papillion-La Vista 36-03.75
6 Adison Wood 10 Kearney 36-00.25
7 Grace Bryant 12 Bellevue West 35-10.50
8 Sunday Thiyang 9 Papillion-La Vista South 35-07.75
9 Jaden Ferguson 11 Lincoln Southwest 35-01.75
10 Katelyn Thompson 10 Lincoln Southwest 34-05.75
11 Ginni Lynam 10 Millard South 33-09.00
12 Promise Lloyd 10 Omaha Central 33-08.25
13 Nyadhol Thichiot 9 Omaha Central 33-06.50
14 Ally Glaser 12 Papillion-La Vista 33-02.00
15 Clare Lewandowski 9 Lincoln Pius X 32-09.00
16 Peyton Neff 9 North Platte 30-11.75
-- Denyel Pivonka 12 Elkhorn South NM