Boys 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Trevon Weaver 11.08a North Platte
2. 12 Tanner Wengler 11.63a PR Gering
3. 12 Trevor Ridenour 11.81a Alliance
4. 12 Mitchell Canfield 11.94a SR Northwest
5. Buster Wilson 12.00a Alliance
6. 10 Aidan Arensdorf 12.05a North Platte
7. 12 Josh Cinocco 12.13a Gering
8. 9 Donovan Mitchell 12.43a Hastings
100 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Trevon Weaver 11.56a North Platte
2. 12 Tanner Wengler 11.72a Gering
3. 12 Trevor Ridenour 11.74a SR Alliance
4. Buster Wilson 11.81a Alliance
5. 12 Josh Cinocco 12.05a PR Gering
6. 12 Mitchell Canfield 12.08a Northwest
7. 9 Donovan Mitchell 12.12a PR Hastings
7. 10 Aidan Arensdorf 12.12a North Platte
9. 10 Garrett W Conn 12.20a Gering
10. 10 Reece Warren 12.31a North Platte
11. 11 Danny Fisher 12.33a PR Northwest
12. 11 Micheal Coffey 12.36a PR Northwest
13. 12 Max Hahn 12.42a PR Hastings
14. 10 Perris Magdaleno 12.52a PR Scottsbluff
15. Tyler Weseman 12.58a Hastings
16. 12 Joe Collett 12.78a SR Scottsbluff
17. 10 Jayce Bauer 12.88a PR Alliance
10 Keegan Reifschneider SCR Scottsbluff
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Trevon Weaver 22.51a PR North Platte
2. 10 Jeremiah Delzer 23.64a SR Scottsbluff
3. 12 Trevor Ridenour 23.99a Alliance
4. 11 Riley Schliep 24.36a Northwest
5. 11 Evan Portz 24.61a PR York
6. 12 Mitchell Canfield 24.88a Northwest
7. 10 Cody Ferguson 24.90a Gering
8. 11 Micheal Coffey 25.00a PR Northwest
200 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Trevor Ridenour 23.84a PR Alliance
2. 10 Jeremiah Delzer 23.96a Scottsbluff
3. 12 Trevon Weaver 24.16a North Platte
4. 11 Riley Schliep 24.19a PR Northwest
5. 12 Mitchell Canfield 24.70a SR Northwest
6. 11 Evan Portz 24.75a York
7. 10 Cody Ferguson 24.85a PR Gering
8. 11 Micheal Coffey 25.04a Northwest
9. 12 Teagan Thorell 25.12a SR York
10. 10 Reece Warren 25.13a North Platte
11. Adrean Llanes 25.15a Hastings
12. 12 Angelo Lara 25.33a PR York
13. Tyler Weseman 25.34a Hastings
14. 9 Kysen Harris 25.46a PR Alliance
15. 9 Donovan Mitchell 25.54a PR Hastings
15. 10 Logan Murdock 25.54a Gering
17. 9 Riley Schanaman 26.08a Gering
18. 12 Joe Collett 26.15a SR Scottsbluff
19. 9 Brock Brass 26.41a PR Alliance
20. 11 Pon Dishman 26.50a SR North Platte
10 Keegan Reifschneider DNS Scottsbluff
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jadyn Rodenbaugh 51.49a PR Northwest
2. 12 Kalen Krantz 51.92a PR Gering
3. 11 Seth Simonson 52.04a PR Hastings
4. 12 Dylan Radzymski 52.51a PR Gering
5. 11 Lukaas Simonson 52.62a PR Hastings
6. 11 Hunter Drake 52.74a PR Scottsbluff
7. Jake Rocheleau 53.88a Gering
8. 12 Dalton Wicht 53.90a SR Northwest
9. 12 Mike Fisher 54.40a PR Northwest
10. 10 Brady Danielson 54.65a PR York
11. 12 Brett Novak 55.25a SR York
12. 11 Bryson Krull 55.74a PR North Platte
13. 11 Nate Cherry 57.29a PR Scottsbluff
14. 10 Matthew Welton 57.42a PR Hastings
15. 10 Eric Pollack 57.48a SR Alliance
16. 12 Teagan Thorell 58.00a SR York
17. 9 Ryan Farley 1:00.50a PR North Platte
18. 10 Bailey Shimp 1:00.89a Alliance
19. 11 Ross Dunn 1:05.32a PR Alliance
9 Parker Tonkinson SCR North Platte
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Seth Simonson 2:03.81a SR Hastings
2. 11 Lukaas Simonson 2:04.55a SR Hastings
3. 11 Nick Lewis 2:07.02a PR Hastings
4. 10 Brady Danielson 2:09.97a PR York
5. 11 Camron Sheets 2:11.39a PR North Platte
6. 11 Ricky Saenz 2:12.65a PR Gering
7. 12 Jadyn Rodenbaugh 2:12.94a SR Northwest
8. 10 Reid Hoffmann 2:12.97a PR York
9. 12 Mike Fisher 2:16.16a SR Northwest
10. 10 Mason Hiemstra 2:16.68a PR Alliance
11. 10 Jarrett Vedder 2:17.29a PR North Platte
12. 12 Daniel Merritt 2:18.23a PR Gering
13. 10 Nelson King 2:22.38a PR Northwest
14. 12 Chris Dannatt 2:22.87a SR North Platte
15. 9 Adam Sauer 2:23.94a PR Gering
16. 10 Joseph Maag 2:32.17a PR Scottsbluff
17. 10 Nicholas Perrin 2:34.80a Scottsbluff
18. 9 Kamden McGrew 2:35.04a PR Scottsbluff
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Luke Stuckey 4:36.00a SR York
2. 11 Xavier Arellano 4:42.36a PR Gering
3. 12 Josh Hergenreder 4:46.47a SR Scottsbluff
4. 9 Joel Bradley 4:47.30a PR North Platte
5. 10 Logan Moravec 4:52.48a SR Gering
6. 12 Mitch Fisher 4:53.72a PR Northwest
7. 10 Jeb Lucas 5:00.60a SR York
8. 9 Trevor Fisher 5:02.75a PR Northwest
9. 11 Thomas Kerr 5:02.98a SR Hastings
10. 12 Tanner Walker 5:03.93a PR Gering
11. 10 Kody Spencer 5:06.68a PR Scottsbluff
12. 10 Danny Vuong 5:07.32a PR Hastings
13. 12 Tyler Ogden 5:09.13a SR North Platte
14. 9 Joel Baker 5:09.52a PR Alliance
15. 10 Avery Munson 5:10.45a North Platte
16. 9 Dean Erdkamp 5:11.42a PR York
17. 10 Will Rosno 5:28.19a PR Hastings
10 Corbin Stark DNS Alliance
12 Chris Rosenlund DNS Northwest
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Josh Hergenreder 10:10.78a SR Scottsbluff
2. 11 Xavier Arellano 10:20.26a PR Gering
3. 12 Mitch Fisher 10:29.82a PR Northwest
4. 10 Avery Munson 10:30.31a PR North Platte
5. 11 Thomas Kerr 10:34.23a PR Hastings
6. 12 Tanner Walker 10:41.24a PR Gering
7. 10 Kody Spencer 10:52.45a PR Scottsbluff
8. 10 Danny Vuong 10:58.17a PR Hastings
9. 10 Ethan Sanner 11:05.35a PR York
10. 11 Pan Dishman 11:15.92a PR North Platte
11. Jeremiah Ivers 11:31.72a Northwest
12. 11 Evan Steggs 11:34.66a PR Alliance
13. 12 Jerald Buettner 11:37.36a SR Northwest
14. 12 Isaac Aufrecht 11:47.38a North Platte
15. - Jonathan Zimmerman 12:01.63a PR Hastings
16. 10 Aaron Mendez 12:23.49a Gering
17. 12 Ken Ueno 12:24.45a PR Alliance
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Tanner Lierman 15.44a SR Northwest
2. 11 Braxton Nunnenkamp 15.64a PR York
3. Buster Wilson 15.99a Alliance
4. 11 Payton Stein 16.19a SR Northwest
5. 11 Bryce Danielson 16.70a PR York
6. 12 Carlos Cervantes 16.72a SR Hastings
7. 10 Nick Bocott 17.11a PR North Platte
8. 11 Nick Bussard 17.18a North Platte
110m Hurdles - 39" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Tanner Lierman 15.62a Northwest
2. 11 Braxton Nunnenkamp 15.66a York
3. 11 Payton Stein 16.40a Northwest
4. Buster Wilson 16.57a Alliance
5. 12 Carlos Cervantes 16.92a Hastings
6. 11 Nick Bussard 16.94a PR North Platte
7. 11 Bryce Danielson 16.98a York
8. 10 Nick Bocott 17.79a North Platte
9. 12 Kishon Contreras 18.02a Scottsbluff
10. 9 Luke Rohrer 18.69a Scottsbluff
11. 10 Quinton Janecek 18.72a SR Gering
12. 9 Erik Folchert 19.53a PR Alliance
13. 9 Tony Calistro 19.63a PR Gering
14. 10 Reece Jensen 20.51a PR Alliance
15. 9 Adan Valencia 22.26a Gering
10 Jarod Fox SCR Northwest
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Tanner Lierman 42.61a SR Northwest
2. 11 Braxton Nunnenkamp 43.38a PR York
3. 10 Nick Bocott 43.70a SR North Platte
4. 10 Quinton Janecek 44.05a SR Gering
5. 11 Bryce Danielson 44.63a SR York
6. 12 Kishon Contreras 44.70a SR Scottsbluff
7. 11 Hunter Drake 44.71a PR Scottsbluff
8. 12 Riley Grote 44.73a SR Gering
9. 10 Jarod Fox 45.00a PR Northwest
10. 10 Logan Murdock 45.11a PR Gering
11. 12 Carlos Cervantes 45.29a SR Hastings
12. 9 Luke Rohrer 45.47a Scottsbluff
13. Buster Wilson 45.90a Alliance
14. 11 Nick Bussard 46.13a SR North Platte
15. 9 Morgan Conner 47.10a PR York
16. 11 Brady Glause 47.72a PR Northwest
17. 10 Chandler Stinson 49.94a PR Alliance
18. 9 Erik Folchert 50.32a PR Alliance
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Tanner Lierman 45.16a Northwest
2 Aidan Arensdorf 45.17a North Platte
3 Dylan Radzymski 45.60a Gering
4 Jeremiah Delzer 46.03a Scottsbluff
5. Relay Team 47.80a Hastings
6 Kysen Harris 50.47a Alliance
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Zane Bender 3:33.55a Hastings
2. Relay Team 3:34.29a Gering
3 Angelo Lara 3:44.84a York
4 Blake Beran 3:45.25a Northwest
5 Devin Jean 3:47.38a North Platte
6 Tyler Adamson 3:48.03a Alliance
7 Jeremiah Delzer 3:49.66a Scottsbluff
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Logan Moravec 8:43.23a Gering
2 Tyler Ogden 8:47.45a North Platte
3 Trevor Fisher 9:00.76a Northwest
4 Nick Lewis 9:05.47a Hastings
5 Tyler Adamson 9:29.41a Alliance
6 Jesse Jaramillo 10:01.20a Scottsbluff
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Wade Blue 50-07.00 PR Gering
2. 12 Isaac De Los Santos 49-00.00 Scottsbluff
3. 10 Jordan Hort 48-02.00 PR Scottsbluff
4. 10 Joey Larson 47-02.00 PR North Platte
5. 11 Adam Von Lintel 45-11.00 SR Scottsbluff
6. 9 Elliot Purdy 45-03.00 PR North Platte
7. 12 Zane Bender 44-10.00 SR Hastings
8. 12 Isaiah Estrada 42-04.00 SR North Platte
9. 12 Seth DeBoer 42-02.00 Gering
10. 11 Fletcher Bydalek 42-00.00 PR Northwest
11. 12 Zac Nowak 41-07.00 PR Northwest
12. 10 Maxamillion Closson 40-10.00 PR Gering
13. 12 Garrett Rediger 39-03.00 PR York
14. 10 Gabe Miller 38-06.00 PR York
15. 10 Douglas Lazo 38-05.00 SR York
16. 11 Caleb Jacobsen 38-01.00 PR Northwest
17. 11 Cade Pfeiffer 37-11.00 PR Alliance
18. Evan Morara 37-04.00 Hastings
19. 10 Moses Dunbar 34-06.00 PR Hastings
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Turner Scow 160-00 PR Scottsbluff
2. 12 Zane Bender 148-08 PR Hastings
3. 10 Joey Larson 145-03 SR North Platte
4. 12 Jeremy Swanson 141-03 SR York
5. 12 Chevy Stout 135-08 PR Northwest
6. 12 Isaiah Estrada 123-11 North Platte
7. 11 Jordan Staehr 122-05 PR York
8. 9 Elliot Purdy 121-09 PR North Platte
9. 12 Seth DeBoer 116-10 Gering
10. 11 Caleb Jacobsen 116-06 PR Northwest
11. 11 Zack Kishiyama 113-04 PR Scottsbluff
12. 10 Jordan Hort 110-10 Scottsbluff
13. 11 Cade Pfeiffer 110-05 PR Alliance
14. 9 Garrett M Conn 106-02 PR Gering
15. 10 Max Kohmetscher 102-05 York
16. Evan Morara 102-04 Hastings
17. 10 Moses Dunbar 101-01 PR Hastings
18. 12 Zac Nowak 87-07 PR Northwest
11 Wade Blue SCR Gering
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Mayson Conner 6-06.00 SR York
2. 12 Payton Smith 6-01.00 North Platte
3. 12 Trevor Ridenour 5-11.00 Alliance
3. 10 Riley Schilz 5-11.00 Gering
5. 11 Payton Stein 5-11.00 SR Northwest
6. 9 Morgan Conner 5-09.00 PR York
7. 9 Kolton Ebbers 5-09.00 PR Gering
8. 9 Sean Juengst 5-07.00 PR Northwest
8. 11 Duang Tang 5-07.00 PR Hastings
10. 10 Quentin Synek 5-05.00 PR Hastings
10. 10 Reid Hoffmann 5-05.00 PR York
10. 10 Conner McCracken 5-05.00 Scottsbluff
13. 10 Chayce Hepner 5-01.00 PR Hastings
9 Kaden Ross NH North Platte
9 Andy Pham NH Scottsbluff
11 Scott Herman NH Scottsbluff
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Rob Price 12-09.00 PR Scottsbluff
2. 11 Jacob Harvey 12-03.00 SR North Platte
3. 10 Kevin Price 11-03.00 Scottsbluff
4. 10 Maxx Troester 10-09.00 PR York
5. 9 Michael Cushing 10-09.00 PR Scottsbluff
6. 10 Ben Kowalski 10-03.00 PR York
7. 11 Mason Linder 9-09.00 SR York
8. 10 Bailey Shimp 8-09.00 Alliance
9 Anthony Walker SCR Gering
Fr Dalton Caley NH North Platte
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Trevon Weaver 22-03.75 PR North Platte
2. 11 Evan Portz 20-03.50 PR York
3. 11 Mayson Conner 19-11.00 PR York
4. 11 Brady Glause 19-00.25 SR Northwest
5. 9 Kysen Harris 18-09.75 PR Alliance
6. 10 Perris Magdaleno 18-05.75 PR Scottsbluff
7. 11 Nick Foote 18-03.50 Scottsbluff
7. 12 Max Hahn 18-03.50 PR Hastings
9. 11 Kenny Witcofski 18-01.25 PR Gering
10. 10 Corbin Stark 17-09.50 PR Alliance
11. 11 Danny Fisher 17-08.50 PR Northwest
12. 12 Tanner Wengler 17-07.50 Gering
13. 10 Reece Warren 17-07.25 North Platte
14. 11 Mason Ramig 17-04.75 Scottsbluff
15. 11 Josh Barrious 17-02.00 North Platte
16. 9 Connor Creech 17-01.75 PR Hastings
17. 11 Jesse Atchison 16-11.75 PR York
18. 10 Chandler Stinson 16-09.50 PR Alliance
10 Garrett W Conn SCR Gering
Adrean Llanes SCR Hastings
11 Riley Schliep SCR Northwest
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Kaden Ross 41-00.00 PR North Platte
2. 11 Nick Foote 38-09.25 Scottsbluff
3. 10 Quentin Synek 38-09.00 PR Hastings
4. 12 Riley Grote 38-02.50 SR Gering
5. 10 Jeremiah Delzer 37-10.75 PR Scottsbluff
6. 11 Kenny Witcofski 37-04.00 PR Gering
7. 11 Jesse Atchison 37-04.00 SR York
8. 10 Reece Jensen 37-01.50 Alliance
9. 10 Caleb Andrews 36-08.75 PR Gering
10. 10 Tate Pfeifer 36-08.00 PR Hastings
11. 11 Mason Ramig 35-05.75 SR Scottsbluff
12. 10 Harrison Gocke 35-05.50 PR York
13. 11 Josh Barrious 35-03.00 North Platte
14. 9 Brock Brass 32-08.25 PR Alliance
11 Riley Schliep SCR Northwest
11 Ross Dunn SCR Alliance
Girls 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Daisy Maessner 12.56a Kearney
2. 11 Karsen Sears 12.84a SR Northwest
3. 12 Jenny Kadavy 12.90a York
4. 10 Kaylee Kadow 12.97a PR Hastings
5. 9 Sami Scarlett 13.06a PR Kearney
6. 10 Jasmine Johnson 13.40a SR Gering
7. 10 Gabby Stump 13.41a Northwest
8. 11 Haley Schall 13.47a SR Kearney
100 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 11 Daisy Maessner 12.51a SR Kearney
3. 12 Jenny Kadavy 12.79a PR York
2. 11 Karsen Sears 12.84a Northwest
5. 10 Kaylee Kadow 13.08a Hastings
4. 9 Sami Scarlett 13.18a Kearney
6. 10 Gabby Stump 13.36a SR Northwest
7. 10 Jasmine Johnson 13.45a Gering
8. 11 Haley Schall 13.51a Kearney
9. 11 Morgan Urbanski 13.87a SR Northwest
10. 11 Berrina Sibal 14.27a SR Gering
11. 11 Madison Morgan 14.32a SR Alliance
12. 10 Kamri Adler 14.74a PR Hastings
13. 10 Kaylee Gannon 14.79a Gering
14. 11 Ashlee Carrillo 15.03a PR Scottsbluff
15. 9 Jordan Hopp 16.00a PR Alliance
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Daisy Maessner 26.23a PR Kearney
2. 12 Jenny Kadavy 26.55a York
3. 10 Gabby Stump 27.68a Northwest
4. 10 Jasmine Johnson 27.75a Gering
5. 9 Aubree Cress 28.04a Hastings
6. 11 Kathy Mathieu 28.16a North Platte
7. 11 Traeunna Hughes 28.47a Northwest
8. 9 Chakera Hough 28.49a North Platte
200 Meters Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 11 Daisy Maessner 26.38a Kearney
3. 12 Jenny Kadavy 26.41a SR York
2. 10 Jasmine Johnson 27.47a SR Gering
5. 10 Gabby Stump 27.53a SR Northwest
6. 9 Chakera Hough 27.76a North Platte
4. 11 Kathy Mathieu 27.80a North Platte
7. 9 Aubree Cress 27.85a PR Hastings
8. 11 Traeunna Hughes 28.08a SR Northwest
9. 9 Payton Weber 28.25a Alliance
10. 11 Taryn Mayfield 28.62a PR Northwest
11. 9 Karleigh Scott 28.77a PR Kearney
12. 10 Courtney Thee 29.17a SR Kearney
13. 10 Eybrany Alvarado 29.42a PR York
14. 11 Makayla Davidson 29.47a SR Alliance
15. 11 Berrina Sibal 29.59a PR Gering
16. 9 Tea Kreifels 31.69a PR York
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Addie Palser 1:01.14a SR Kearney
2. 9 Yara Garcia 1:02.03a Scottsbluff
3. 10 Savannah Hughes 1:02.87a PR Kearney
4. 11 Amber Pavelka 1:05.25a SR Hastings
5. 11 Makayla Davidson 1:05.28a SR Alliance
6. 12 Sierra Holliday 1:05.98a SR Northwest
7. 10 Whitney Jensen 1:06.40a SR Northwest
8. 9 Payton Weber 1:06.73a PR Alliance
9. 11 Karsen Sears 1:07.95a PR Northwest
10. 11 Kaitlyn McColley 1:09.75a PR Gering
11. 10 Daphanie Ham 1:09.76a SR North Platte
12. 10 Morgan Mickey 1:09.81a PR Scottsbluff
13. 9 Abby Contos 1:10.42a PR North Platte
14. 10 Eybrany Alvarado 1:10.79a SR York
15. 9 Makenna Culek 1:12.54a PR Gering
16. 11 Kierra Schmidt 1:17.97a PR Scottsbluff
400 Meters - Relay Split Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
12 Avah Jacobson 63.3h PR North Platte
10 Peyton Negley 66.8h PR North Platte
9 Chakera Hough 67.7h PR North Platte
11 Kathy Mathieu 67.7h SR North Platte
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Madison Bahe 2:27.47a SR Northwest
2. 11 Julia Lee 2:28.93a PR York
3. 11 Victoria Schwartz 2:31.69a SR Gering
4. 10 Heidi Cooper 2:33.21a SR Northwest
5. 10 Savannah Hughes 2:33.74a PR Kearney
6. 12 Nathalie Brambilla 2:35.27a Northwest
7. 11 Ann Magner 2:40.12a PR York
8. 10 Morgan Mickey 2:41.10a PR Scottsbluff
9. 10 Zoe Graham 2:41.34a PR Kearney
10. 10 Hope Kohmetscher 2:42.71a SR Hastings
11. 9 Acacia Rivas 2:44.98a PR Kearney
12. 11 Kaitlyn McColley 2:49.22a SR Gering
13. 9 Jori Rogers 2:49.97a PR North Platte
14. 10 Kylie Hanna 2:58.41a SR Hastings
15. 10 Mary Newman 2:58.58a PR Gering
16. 11 Marlina Zierke 3:00.61a PR North Platte
17. 9 Leonila Reid 3:02.67a PR Hastings
18. 9 Emily Carpenter 3:11.10a PR Scottsbluff
11 Madison Stark DNS Alliance
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Rebekah Rawlings 5:30.99a PR Gering
2. 12 Rita Schnacker 5:31.07a SR Kearney
3. 12 Whitney Riesen 5:37.05a SR Scottsbluff
4. 9 Yara Garcia 5:40.28a PR Scottsbluff
5. 9 Lindsey Stuckey 5:44.41a PR York
6. 12 Tori Lindner 5:54.48a SR Kearney
7. 12 Hope Boyd 5:54.58a SR Kearney
8. 9 Whitney Brown 5:57.64a PR Northwest
9. 12 Kylie Broich 6:01.06a PR Northwest
10. 10 Madison Douglas 6:01.10a SR Hastings
11. 10 Kathleen Kuzmic 6:10.85a Alliance
12. 11 Sydney Woodruff 6:15.10a SR York
13. 10 Hunter Rathjen 6:19.09a SR North Platte
14. 11 Kierra Schmidt 6:26.01a SR Scottsbluff
15. 10 Grace Sinsel 6:28.80a PR York
16. 10 Chyna Delker 6:38.29a PR Hastings
17. - Maddie Mazour 6:42.21a PR Northwest
18. 11 Franscheska Plasencio 6:50.62a SR Gering
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Rita Schnacker 11:44.07a SR Kearney
2. 12 Whitney Riesen 11:48.71a SR Scottsbluff
3. 9 Morgan VanAnne 12:56.37a PR Gering
4. 9 Whitney Brown 13:03.44a PR Northwest
5. 9 Kayla Poggioli 13:03.45a PR Kearney
6. 11 Nicole Patton 13:13.73a SR Gering
7. 12 Madeline Myers 13:32.17a PR Kearney
8. 12 Madison Beran 13:43.50a PR Northwest
9. 10 Kathleen Kuzmic 13:47.42a SR Alliance
10. 10 Hunter Rathjen 13:52.36a SR North Platte
11. 12 Whitney Bicknase 15:01.83a Northwest
10 Hannah Weare DNS Alliance
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Elle Dahlgren 16.06a SR Kearney
2. 12 Alex Engberg 16.34a SR Kearney
3. 10 Ashton Mehlin 16.76a Kearney
4. 12 Michaela Stump 16.84a PR Northwest
5. 11 Reegon Cast 16.98a York
6. 11 Mana Garcia 17.04a Scottsbluff
7. 11 Kaetlyn Todd 17.07a Gering
8. 12 Kennedy Mogul 17.23a York
100m Hurdles - 33" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 10 Elle Dahlgren 16.07a Kearney
2. 10 Ashton Mehlin 16.62a PR Kearney
4. 11 Mana Garcia 16.91a SR Scottsbluff
5. 11 Reegon Cast 16.96a SR York
6. 11 Kaetlyn Todd 17.00a SR Gering
3. 12 Kennedy Mogul 17.02a SR York
7. 12 Alex Engberg 17.27a Kearney
8. 12 Michaela Stump 17.48a Northwest
9. Emily Stein 18.12a Northwest
10. 9 Madison Irish 18.27a PR North Platte
11. 9 Erin Henry 18.29a Scottsbluff
12. 9 Maria Avila 18.55a Gering
13. 10 Mollie Combs 18.82a North Platte
14. 9 Laykin Sperl 18.87a Alliance
15. 9 Tatum Lange 19.50a North Platte
16. 11 Sydney Simmons 19.61a PR Northwest
17. 9 Brooklyn Shifflet 19.89a PR Scottsbluff
18. 9 Ashland Todd 20.21a Gering
19. 11 Julie Pedroza 20.92a SR Hastings
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kennedy Mogul 48.59a SR York
2. 11 Peyton Geiser 48.70a SR Kearney
3. 12 Emma Rohde 48.71a SR Kearney
4. 11 Mana Garcia 48.95a SR Scottsbluff
5. 12 Michaela Stump 50.32a SR Northwest
6. 10 Ashton Mehlin 50.65a SR Kearney
7. 11 Kaetlyn Todd 51.61a Gering
8. 9 Laykin Sperl 52.27a PR Alliance
9. 11 Reegon Cast 52.38a SR York
10. 9 Madison Irish 53.05a PR North Platte
11. Emily Stein 53.33a Northwest
12. 11 Lauren Riley 53.42a PR York
13. 11 Sydney Simmons 54.12a PR Northwest
14. 9 Maria Avila 54.28a Gering
15. 10 Nyanhial Duang 54.60a SR Hastings
16. 9 Erin Henry 55.59a PR Scottsbluff
17. 10 Mollie Combs 57.42a SR North Platte
18. 9 Tatum Lange 59.18a PR North Platte
19. 10 Ryley Rolls 1:00.29a Alliance
9 Emily Harrison DNF Gering
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Alex Engberg 50.57a Kearney
2 Amber Pavelka 52.09a Hastings
3 Traeunna Hughes 52.49a Northwest
4 Makayla Davidson 53.70a Alliance
5 Kathy Mathieu 53.85a North Platte
6 Kaetlyn Todd 54.20a Gering
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Elle Dahlgren 4:09.50a Kearney
2 Lauren Riley 4:17.96a York
3 Taryn Mayfield 4:20.94a Northwest
4 Victoria Schwartz 4:22.91a Gering
5 Kathy Mathieu 4:25.49a North Platte
6 Hope Kohmetscher 4:33.19a Hastings
Yara Garcia
Whitney Riesen
Kierra Schmidt
Morgan Mickey DNF Scottsbluff
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Madison Bahe 10:05.38a Northwest
2 Victoria Schwartz 10:31.31a Gering
3 Tori Lindner 10:48.94a Kearney
4 Hope Kohmetscher 11:06.49a Hastings
5 Madison Stark 11:33.53a Alliance
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Brianna Eckerberg 41-09.00 PR Gering
2. 11 Ella Godfrey 39-10.00 SR Kearney
3. 12 Sariah Grant 38-06.00 SR Alliance
4. 12 Emily Bykerk 35-01.00 PR Northwest
5. 11 Carsyn Zumpfe 35-00.00 SR York
6. 10 Brooke Burmann 34-07.00 PR Northwest
7. 11 Kate Erwin 34-04.00 SR York
8. 12 Hallei Morales 32-10.00 PR North Platte
9. 10 Madyson Schliep 32-05.00 PR Northwest
10. 11 Kaitlyn Shallenberger 31-11.00 PR Scottsbluff
11. 10 Meagan Reyes 31-01.00 PR Kearney
12. 12 Afton Mitchell 30-06.00 Gering
13. 11 Leela Keck 30-01.00 North Platte
14. 10 Emily Timmerman 30-00.00 York
15. 10 Jenna Balthazor 29-11.00 Gering
16. 11 Abby Soto 28-09.00 North Platte
17. 12 Marcila Goben 27-04.00 PR Hastings
18. 10 Lindsay Johnson 26-09.00 PR Kearney
19. 10 Emily Ernst 26-04.00 PR Hastings
20. 9 Kinleigh Soule 26-02.00 PR Scottsbluff
21. 9 Allyson Gion 26-01.00 PR Scottsbluff
22. 12 Kendra Quiroz 25-07.00 SR Hastings
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Ella Godfrey 128-01 SR Kearney
2. 12 Sariah Grant 115-03 SR Alliance
3. 12 Addison Simmons 110-06 SR Northwest
4. 11 Karlee Seevers 106-08 SR York
5. 10 Jenna Balthazor 105-01 PR Gering
6. 10 Hannah Norquest 104-00 York
7. 12 Kendra Quiroz 102-01 SR Hastings
8. 10 Jaci Dietz 102-00 PR Kearney
9. 12 Afton Mitchell 95-11 Gering
10. 11 Kaitlyn Shallenberger 95-06 PR Scottsbluff
11. 11 Kate Erwin 90-01 SR York
12. 11 Halle Samples 88-06 SR Northwest
13. Emily Stein 84-04 Northwest
14. 9 Kate Godfrey 82-04 PR Kearney
15. 9 Allyson Gion 81-02 PR Scottsbluff
16. 9 Kelsey Bohnsack 80-09 Gering
17. 11 Abby Soto 78-01 SR North Platte
18. 11 Leela Keck 74-10 North Platte
19. 11 Dicota Hagert 73-02 North Platte
20. 12 Marcila Goben 71-08 PR Hastings
21. 9 Kinleigh Soule 70-00 PR Scottsbluff
22. 11 Ashlynd Miller 63-08 PR Hastings
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Cecilia Beahm 5-01.00 PR Hastings
2. 11 Josie Otto 4-11.00 Alliance
3. 12 McKeltie Imus 4-11.00 Gering
3. 12 Kelsey Placke 4-11.00 SR Northwest
5. 9 Bailey Roeder 4-11.00 PR North Platte
6. 10 Brinley Pszanka 4-11.00 PR Gering
7. 9 Laykin Sperl 4-11.00 PR Alliance
8. 9 Jade Walker 4-09.00 PR Scottsbluff
8. 10 Alexis Velde 4-09.00 PR York
8. 12 Sierra Holliday 4-09.00 SR Northwest
8. 11 Vanessa Loya-Perez 4-09.00 SR Kearney
12. 11 Julie Pedroza 4-07.00 SR Hastings
12. 10 Peyton Negley 4-07.00 PR North Platte
12. 10 Whitney Jensen 4-07.00 SR Northwest
15. 9 Chakera Hough 4-05.00 North Platte
15. 9 Jordan Hopp 4-05.00 Alliance
15. 12 Bailey Gocke 4-05.00 PR York
18. 9 Alexis Barth 4-03.00 PR Kearney
12 Gesa Steinbomer NH Scottsbluff
11 Bailee Sterling NH Kearney
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Hadley Knaggs 10-03.00 SR Kearney
2. 11 Ellie Crouch 9-09.00 PR Kearney
3. 12 Tiersa Darley 9-03.00 Scottsbluff
4. 11 Kelsey Richie 9-03.00 SR Northwest
5. 12 Taylar Zubrod 8-09.00 SR Kearney
6. 10 Beretta Coats 8-09.00 SR Scottsbluff
7. 11 Marissa Harcrow 8-03.00 SR York
8. 10 Hope Kohmetscher 7-09.00 SR Hastings
9. 9 Kamryn Hughes 7-03.00 PR North Platte
9. 9 Rylee Kurth 7-03.00 PR North Platte
9. 10 Hailee Pohl 7-03.00 SR York
9. 11 Jocelyn Dotson 7-03.00 North Platte
9. 12 Kennedy Mogul 7-03.00 PR York
14. 9 Destinee Hardin 6-03.00 Gering
12 Elexus Johnson NH Gering
11 Karina Clark NH Gering
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Haley Schall 16-10.75 PR Kearney
2. 11 Lauren Riley 16-10.00 SR York
3. 11 Karsen Sears 16-09.50 SR Northwest
4. 11 Megan DeJonge 16-04.00 SR Kearney
5. 10 Heidi Cooper 14-11.25 SR Northwest
6. 11 Haley Piper 14-10.50 SR North Platte
7. 10 Kaylee Kadow 14-10.50 PR Hastings
8. 10 Molly Hoback 14-09.75 SR Kearney
9. 9 Aubree Cress 14-04.00 PR Hastings
10. 12 Lindsay Borer 14-02.50 SR Northwest
11. 9 Mercy McAndrew 13-11.75 PR Gering
12. 10 Kamri Adler 13-10.50 PR Hastings
13. 9 Elli Winkler 13-08.25 PR Gering
14. 9 Bailey Roeder 13-02.50 North Platte
15. 11 Madison Morgan 12-10.00 Alliance
16. 9 Tea Kreifels 12-09.50 PR York
17. 11 Ashlee Carrillo 12-08.75 PR Scottsbluff
18. 10 Kaylee Gannon 12-06.25 SR Gering
19. 10 Eybrany Alvarado 12-05.75 SR York
20. 9 Brooklyn Shifflet 12-04.00 PR Scottsbluff
21. 9 Carson Wilmot 11-01.00 PR Scottsbluff
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Lauren Riley 35-01.00 SR York
2. 11 Taryn Mayfield 34-00.00 SR Northwest
3. 12 Bailey Gocke 32-10.00 SR York
4. 12 Avah Jacobson 32-07.00 PR North Platte
5. 10 Peyton Negley 32-06.50 PR North Platte
6. 10 Cecilia Beahm 32-03.00 PR Hastings
7. 9 Adison Wood 32-01.00 PR Kearney
8. 12 Lindsay Borer 31-03.75 SR Northwest
9. 11 Emily Frieden 30-05.00 SR Kearney
10. 10 Jade Garcia 30-01.00 Gering
10. 10 Molly Hoback 30-01.00 SR Kearney
12. 10 Kamri Adler 28-08.50 PR Hastings
13. 9 Zoee Smith 28-04.25 PR Gering
13. 10 Eybrany Alvarado 28-04.25 SR York
15. 9 Elli Winkler 26-08.00 Gering
11 Ashlee Carrillo SCR Scottsbluff