Boys 100 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Tory Rocheleau 11.811a PR (1.0) Gering
2. 9 Corban Jernigan 11.862a PR McCook
3. 11 Drew Harvie 12.036a SR McCook
4. 11 Jonathan Smith 12.201a PR Sidney
5. 10 Alec Maddox 12.212a PR Sidney
6. 10 James Mockry 12.472a PR McCook
7. 9 Brock Brass 12.528a PR Alliance
8. 10 Logan Murdock 12.563a PR Gering
9. 12 Noah Nelson 12.643a PR Sidney
10. 11 Brady Bohlender 12.677a PR Gordon-Rushville
11. 9 Peyton Hudson 12.779a PR Alliance
12. 12 Mitch Verhulst 12.923a PR Sidney
13. 12 Austin Pfeiffer 12.944a PR Alliance
14. 10 Reno Hunt 13.005a PR Hyannis
15. 9 Rayford Turner 13.024a PR Arthur County
16. 10 Jarret Pieper 13.089a SR Gordon-Rushville
17. 10 Zane Musgrave 13.165a PR Hyannis
18. 9 Tate Ryan 13.58a PR Chadron
19. 9 Laz Perez 14.202a PR Ogallala
20. 9 Joshua Sherer 15.078a PR Gordon-Rushville
200 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Dylon Zink 24.461a PR (1.0) Ogallala
2. 11 Jr. Balandran 24.477a PR Sidney
3. 11 Grant Hausmann 25.499a PR Sidney
4. 10 Dylan Charles 25.66a PR Sidney
5. 9 Riley Schanaman 25.844a PR Gering
6. 10 Reno Hunt 26.309a PR Hyannis
7. 9 Cooper Lines 26.574a PR McCook
8. 9 Hunter Skalsky 26.636a PR Ogallala
9. 11 Andrew Stich 26.674a SR Alliance
10. 12 Cliff O'Dell 26.816a SR McCook
11. 10 Damian Holeman 27.034a PR Gordon-Rushville
12. 9 Thomas Weyeneth 27.334a PR McCook
13. 10 Clay Shields 28.04a PR Gordon-Rushville
14. 9 Brady Ellis 30.273a PR Alliance
15. 9 Quentin Cabral 31.209a PR Gering
16. 9 Joshua Sherer 31.356a PR Gordon-Rushville
17. 9 Doug Meyers 32.222a PR Gering
18. 9 Bryan Sherlock 32.648a PR Alliance
400 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Cody Ferguson 56.751a PR (1.0) Gering
2. 11 Zane Hamilton 58.763a SR Gordon-Rushville
3. 9 Jayden Gonzalez 59.623a PR Ogallala
4. 12 Daniel Virgil 59.691a PR Sidney
5. 12 Jarod Luptak 59.893a SR Sidney
6. 12 Juan Sanchez 1:00.263a PR Gordon-Rushville
7. 11 Kaden Vowers 1:00.373a PR Sidney
8. 11 Felipe Luna 1:42.395a PR Gering
400 Meters - Relay Split Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
2. 9 Dylon Zink 56.7h PR Ogallala
2. 10 Cameron Raffaeli 57.2h PR Ogallala
2. 12 Tyler Kreutzer 58.3h PR Ogallala
4. 10 Luke Palucek 60.6h PR Ogallala
4. 9 Jayden Gonzalez 61.1h PR Ogallala
2. 10 Warrick Strasburg 62.2h PR Ogallala
4. 9 Hunter Skalsky 63.8h PR Ogallala
4. 11 Corbin Mironenko 65.8h PR Ogallala
800 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Christian Arellano 2:14.023a SR (1.0) Gering
2. 9 TJ Renner 2:17.245a PR McCook
3. 10 Alec Johnson 2:18.007a PR Sidney
4. 10 Caedon Snider 2:23.568a PR Sidney
5. 9 Jacob Peckham 2:25.876a PR Sidney
6. 9 Tyrell Means 2:27.500a PR Gordon-Rushville
7. 10 J.J. Meyers 2:29.961a PR McCook
8. 9 Adam Sauer 2:30.523a PR Gering
9. 10 Ty Rowe 2:30.667a SR Hyannis
10. 10 Jacob Grover 2:34.450a PR Gordon-Rushville
10. 11 Corbin Mironenko 2:34.450a PR Ogallala
12. 9 Tanner Ostrander 2:40.168a PR Ogallala
13. 10 Matthew Eckerberg 2:42.346a PR Gering
14. 12 Shannon Wiemers 2:45.986a SR McCook
15. 9 Laz Perez 2:54.107a PR Ogallala
800 Meters - Relay Split Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
4. 9 Jayden Gonzalez 2:27.3h PR Ogallala
4. 10 Zacchaeus Burnside 2:27.8h PR Ogallala
4. 12 Joseph Kenkel 2:33.9h SR Ogallala
4. 9 Tanner Ostrander 2:44.5h PR Ogallala
1600 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Kobee Olson 5:17.451a PR (1.0) Hyannis
2. 10 Dante Petersen 5:18.068a PR Sidney
3. 9 Adam Sauer 5:21.700a PR Gering
4. 9 Joel Baker 5:31.450a PR Alliance
5. 9 Gideon Heaton 5:32.620a PR Hyannis
6. 9 Kaden Kindred 5:39.922a PR Alliance
7. 9 Carson Richards 5:51.315a PR McCook
8. 10 Jacob Grover 5:53.736a SR Gordon-Rushville
9. 12 Chance Hebbert 6:00.250a PR Hyannis
10. 11 Trysten Gielissen 6:03.742a SR Hyannis
11. 11 Cody Madsen 6:08.811a SR Chadron
12. 12 Anthony Lucero 6:09.321a SR McCook
13. 11 Jesse Moss 6:09.691a SR Gordon-Rushville
14. 9 Braedon Schmer 6:23.945a PR Ogallala
15. 9 Eli Anthony 6:26.187a PR Chadron
16. 9 Adam Flowers 6:31.032a PR Gering
17. 11 Adam Moench 6:40.656a SR Gering
18. 12 Marshall Sides 10:28.732a SR McCook
3200 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Zacchaeus Burnside 12:00.20a SR (1.0) Ogallala
2. 9 Gideon Heaton 12:31.439a PR Hyannis
3. 11 Adam Moench 14:06.062a PR Gering
--- 12 Joseph Kenkel NT Ogallala
110m Hurdles - 39" Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Erik Folchert 19.535a PR (1.0) Alliance
2. 9 Tony Calistro 20.197a PR Gering
3. 9 Drake Brunswick 20.74a PR McCook
4. 9 Adan Valencia 21.564a PR Gering
5. 9 Eric Blue 22.262a PR Gering
300m Hurdles - 36" Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Tony Calistro 49.805a PR (1.0) Gering
2. 9 Drake Brunswick 49.875a PR McCook
3. 9 Adan Valencia 50.14a PR Gering
4. 9 Erik Folchert 51.475a PR Alliance
5. 9 Eric Blue 51.588a PR Gering
6. 11 Jared Detty 52.913a PR McCook
7. 9 Steven Horn 53.41a PR Alliance
8. 9 Payton Rambali 58.1a PR McCook
4x100m Relay Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 47.996a McCook
2. Relay Team 49.773a Sidney
3 Hunter Skalsky 50.204a Ogallala
4. Relay Team 50.905a Alliance
4x400m Relay Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 3:53.537a Gering
2 Cameron Raffaeli 3:54.650a Ogallala
3. Relay Team 3:55.827a Sidney
4. Relay Team 4:07.785a McCook
5 Jayden Gonzalez 4:12.300a Ogallala
4x800m Relay Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 9:51.556a McCook
2. Relay Team 9:55.100a Alliance
3 Zacchaeus Burnside 10:13.510a Ogallala
4. Relay Team 10:26.514a Hyannis
Shot Put - 12lb Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Conner Kleckner 37-08.50 PR (1.0) McCook
2. 9 Adam Kroger 37-08.00 PR Ogallala
3. 11 Jack Hinrichs 36-09.50 SR Sidney
4. 10 Lance Cattin 35-08.00 PR Chadron
5. 10 Josh Swanson 35-06.50 PR Ogallala
6. 11 Aryeh Elsen 34-08.00 PR McCook
7. 11 Jack Vogel 34-02.00 PR McCook
8. 10 Hunter Cunningham 34-02.00 PR McCook
9. 10 Lane Hughes 33-09.00 SR Sidney
10. 10 Johnny Casterjon-Lopez 33-08.00 PR Gering
11. 11 Zach Carantini 33-07.00 SR Chadron
12. 11 Rett Andrews 33-05.00 PR Gordon-Rushville
13. 10 Jarod Cole 32-08.50 PR McCook
14. 11 Dylan Ostrum 32-05.50 PR McCook
15. 10 Jayden Bauer 31-08.00 PR Alliance
16. 10 Jarret Pieper 31-01.50 PR Gordon-Rushville
17. 11 Jake Roberts 30-08.00 SR McCook
18. 11 Cade Fisher 27-03.00 SR Gordon-Rushville
19. 9 Jacob Knaggs 26-04.00 PR Ogallala
20. 9 Hayden Hofrock 26-01.00 PR Sidney
21. 9 Keelynd Clinton 25-10.50 PR Chadron
22. 9 Kel Underwood 24-06.00 PR Alliance
23. 10 Isaiah Goebel 21-08.00 PR Ogallala
--- 9 Zach Wilson NM Gering
--- 10 Warrick Strasburg NM Ogallala
--- 12 Seth McMillen NM Sidney
Discus - 1.6kg Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Jarod Cole 101-11.00 PR (1.0) McCook
2. 11 Jack Vogel 98-08.00 PR McCook
3. 10 Warrick Strasburg 97-09.00 PR Ogallala
4. 11 Jake Roberts 94-07.00 PR McCook
5. 12 Jon Coburn 92-09.00 PR McCook
6. 10 Johnny Casterjon-Lopez 87-08.00 PR Gering
7. 11 Dylan Ostrum 87-06.00 PR McCook
8. 9 Nolan Stoll 86-01.00 PR Sidney
9. 10 Jayden Bauer 85-09.00 PR Alliance
10. 11 Rett Andrews 84-06.00 PR Gordon-Rushville
11. 10 Josh Swanson 81-08.00 PR Ogallala
12. 11 Zane Hamilton 81-02.00 SR Gordon-Rushville
13. 11 Cade Fisher 80-01.00 SR Gordon-Rushville
14. 9 Keelynd Clinton 79-11.00 PR Chadron
15. 10 Hunter Cunningham 78-06.00 SR McCook
16. 9 Conner Kleckner 77-11.00 PR McCook
17. 11 Logan Stevens 76-05.00 PR Ogallala
18. 9 Nathan Wamsley 71-03.00 PR Sidney
19. 10 Christian Lecher 69-08.00 PR Sidney
20. 9 Kel Underwood 69-04.00 PR Alliance
21. 9 Jacob Knaggs 64-08.50 PR Ogallala
22. 9 Harrison Kokjer 63-10.00 PR Sidney
23. 10 Isaiah Goebel 49-05.00 PR Ogallala
--- 10 Dylan Waldron NM Chadron
--- 9 Zach Wilson NM Gering
High Jump Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Luke Palucek 5-8.00 PR (1.0) Ogallala
2. 12 Brandon Reeves 5-6.00 PR Gordon-Rushville
3. 9 Hunter Skalsky 5-6.00 PR Ogallala
4. 10 Caedon Snider 5-4.00 SR Sidney
5. 12 Josh Hagerman 5-2.00 PR Sidney
6. 10 Ty Rowe 5-2.00 SR Hyannis
7. 9 Kaden Kindred 5-0.00 PR Alliance
Pole Vault Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Joel Carter 11-0.00 PR McCook
2. 10 Richard Johnson 9-6.00 SR McCook
3. 10 Jaxson Dueland 9-6.00 PR McCook
4. 10 Alex Jallen 9-0.00 PR Sidney
5. 9 Josh Agin 8-6.00 PR Sidney
5. 9 J.J. Tuzicka 8-0.00 PR Sidney
7. 10 Dylan Charles 8-0.00 SR Sidney
8. 9 Tanner Ostrander 7-6.00 PR Ogallala
9. 9 Brady Ellis 7-0.00 PR Alliance
10. 9 Braedon Schmer NH Ogallala
10. 9 Laz Perez NH Ogallala
10. 9 Greg Downing NH Chadron
Long Jump Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Grant Hausmann 17-11.00 PR Sidney
2. 12 Tanner Wengler 17-10.00 PR Gering
3. 10 Corbin Stark 17-07.00 PR Alliance
4. 10 Camry Hurdle 17-03.00 SR McCook
5. 10 Trae Koetter 16-08.50 PR McCook
6. 10 JinLee Sayaloune 16-08.00 PR Gering
7. 10 Ty Rowe 16-06.00 PR Hyannis
8. 10 Kobee Olson 16-05.00 PR Hyannis
9. 9 Cooper Lines 16-03.50 PR McCook
10. 12 Austin Pfeiffer 15-11.50 SR Alliance
11. 11 Seth Stiles 15-10.50 PR Sidney
12. 9 Peyton Hudson 15-10.00 PR Alliance
13. 9 Tristan Markowski 15-07.00 PR Ogallala
14. 12 Mitch Verhulst 15-02.00 PR Sidney
15. 10 Reno Hunt 14-08.50 PR Hyannis
16. 10 Zane Musgrave 14-06.50 PR Hyannis
17. 10 Vincent Hernandez 14-05.00 PR Sidney
18. 9 Caiden Raubke 14-04.00 PR Sidney
19. 9 Tate Ryan 14-01.00 PR Chadron
20. 10 Joe Brady 13-11.00 PR Gering
21. 9 Dylan Sayaloune 12-11.00 PR Chadron
22. 9 Bryan Sherlock 12-10.50 PR Alliance
23. 9 Logan Fuller 12-04.00 PR Sidney
--- 10 Jarret Pieper NM Gordon-Rushville
Triple Jump Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Reece Jensen 38-05.00 PR Alliance
2. 10 Jake Lemmon 36-07.50 SR Chadron
3. 10 Clark Riesen 36-05.50 SR Chadron
4. 9 Ben Bashtovoi 36-01.00 PR Sidney
5. 11 Kenny Witcofski 35-07.00 PR Gering
6. 10 Camry Hurdle 34-02.50 PR McCook
7. 10 JinLee Sayaloune 33-05.00 SR Gering
8. 12 Jarod Luptak 33-02.50 SR Sidney
9. 11 Lance Garcia 33-00.00 SR Gering
10. 10 Trae Koetter 31-09.00 PR McCook
11. 9 Tristan Markowski 30-03.00 PR Ogallala
12. 9 Dylan Sayaloune 30-01.00 PR Chadron
--- 9 Corbin Didier NM Sidney
Girls 100 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Amya Bliven 14.297a PR (1.0) Gothenburg
2. 10 Kaylee Gannon 14.617a PR Gering
3. 10 Jessica Bartlett 14.631a SR Gothenburg
4. 11 Avery Doucet 14.667a SR McCook
5. 9 Brolin Morgan 14.684a PR McCook
6. 9 Jaylee Shaw 14.69a PR Sidney
7. 10 Madison Fehringer 14.72a PR Sidney
8. 9 Maddy Hinze 14.918a PR McCook
9. 9 Beth Bragg 15.119a PR Gordon-Rushville
10. 9 Falis Ismail 15.588a PR Gothenburg
11. 9 Mason Nightengale 15.605a PR Sidney
12. 9 Khloe Felker 15.678a PR Alliance
13. 9 Maycee Quick 15.68a PR Alliance
14. 9 Joesi Shadbolt 15.762a PR Gordon-Rushville
15. 9 Ilyanah Corona 15.924a PR Gering
16. 9 Nayleya Goings 16.309a PR Chadron
17. 10 Lisa Imus 28.97a SR Gering
200 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Paige Wilkinson 30.069a PR (1.0) McCook
2. 10 Elise Ackerman 30.508a SR Gothenburg
3. 9 Amya Bliven 30.739a PR Gothenburg
4. 9 Lillie Otto 31.536a PR Alliance
5. 12 Jolene Oliverius 31.544a PR Sidney
6. 9 Falis Ismail 31.574a PR Gothenburg
7. 9 Maddy Hinze 31.717a PR McCook
8. 10 Madison Fehringer 31.773a PR Sidney
9. 9 Beth Bragg 32.447a PR Gordon-Rushville
10. 9 Cameron Tritle 32.482a PR Alliance
11. 10 Makenna Douglas 32.514a PR Sidney
11. 11 Brantleigh Morgan 32.514a SR McCook
13. 9 Jordan Hopp 32.781a PR Alliance
14. 9 Ilyanah Corona 33.442a PR Gering
15. 9 Joesi Shadbolt 34.33a PR Gordon-Rushville
16. 11 Brynnan Duba 35.801a PR Ogallala
400 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Faith Michelman 1:08.952a PR (1.0) Sidney
2. 11 Brantleigh Morgan 1:15.181a SR McCook
3. 9 Victoria Drullinger 1:16.844a PR McCook
4. 9 Karsyn Huck 1:18.552a PR Sidney
5. 11 Margaret Lafuze 1:19.286a SR Gothenburg
6. 9 Mikayla Jaggers 1:19.994a PR Gordon-Rushville
7. 10 Estrella Cervantes 1:21.117a PR Gering
8. 10 Evelyn Anderson-Saenz 1:22.537a PR Gering
9. 10 India Rittgarn 1:24.189a SR Gordon-Rushville
10. 9 Bianca Morales 1:24.936a PR Gering
400 Meters - Relay Split Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
3. 10 Luci McKeag 69.3h PR Ogallala
3. 9 Kaylee Wach 75.4h PR Ogallala
3. 10 Jordyn Kenkel 75.9h PR Ogallala
3. 10 Charli Apple 79.3h PR Ogallala
800 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kaitlyn McColley 2:50.418a SR (1.0) Gering
2. 9 Maggie Aden 2:53.813a PR Gothenburg
3. 10 Allison Nichols 2:54.346a SR Gothenburg
4. 10 Alexis Sander 2:56.161a SR Gothenburg
5. 10 Jordyn Kenkel 2:58.946a SR Ogallala
6. 10 Mary Newman 3:01.302a PR Gering
7. 9 Victoria Drullinger 3:02.301a PR McCook
8. 10 Reann Ferguson 3:05.298a SR Gordon-Rushville
9. 11 Margaret Lafuze 3:17.382a PR Gothenburg
10. 9 Jaelynn Hemphill 3:36.270a PR Gothenburg
1600 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Alyssa Shaw 6:20.609a PR (1.0) Hyannis
2. 10 Charli Apple 6:46.327a PR Ogallala
3. 10 Fransheska Plasencio 6:48.095a SR Gering
4. 9 Emma Fogle 6:51.572a PR Gering
5. 10 Mackenzie Larson 7:02.833a SR McCook
6. 9 Chesly Mendez 7:03.195a PR Sidney
7. 10 Skyla Henning 7:17.270a SR McCook
8. 9 Maddee Schmidit 7:45.289a PR Gordon-Rushville
3200 Meters Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Alyssa Shaw 13:54.950a PR (1.0) Hyannis
2. 10 Skyla Henning 16:39.055a SR McCook
100m Hurdles - 33" Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Alyssa Shaw 18.233a PR (1.0) Hyannis
2. 11 Sarah Monahan 18.349a SR Hyannis
3. 9 Maria Avila 18.452a PR Gering
4. 9 Laykin Sperl 18.528a PR Alliance
5. 9 Ashland Todd 19.759a PR Gering
6. 9 Emily Harrison 19.965a PR Gering
7. 9 Tessa Oliver 19.996a PR Gothenburg
8. 10 Sarah-Kate Splichal 20.387a PR Sidney
9. 10 Ciera Carlson 22.904a PR Hyannis
300m Hurdles - 30" Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Sarah Monahan 53.038a PR (1.0) Hyannis
2. 9 Maria Avila 53.08a PR Gering
3. 10 Allie Means 54.7a SR Sidney
4. 9 Emily Harrison 54.799a PR Gering
5. 9 Alyssa Shaw 55.815a PR Hyannis
6. 9 Kaylee Wach 56.05a PR Ogallala
7. 11 Ali Bartels 56.573a SR Gothenburg
4x100m Relay Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 53.66a McCook
2. Relay Team 56.283a Hyannis
3. Relay Team 1:00.231a Sidney
4. Relay Team 1:06.061a Gering
4x400m Relay Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. Relay Team 4:38.751a Gothenburg
2. Relay Team 4:52.418a Hyannis
3 Luci McKeag 5:09.572a Ogallala
4. Relay Team 5:22.317a Gothenburg
Shot Put - 4kg Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Mackenzie Smith 31-03.00 SR (1.0) McCook
2. 9 Kaitlyn Harrison 29-09.00 PR Gothenburg
3. 9 Ryanna DeVries 29-08.00 PR Ogallala
4. 10 Allison Nesbitt 29-02.00 PR Sidney
5. 10 Kendal Wahlgren 28-07.50 PR Gothenburg
6. 11 Alexis Goodenberger 26-07.00 SR McCook
7. 9 Alannah Ventura 25-11.50 PR Gering
8. 11 Katelynne Minich 25-02.50 PR Alliance
9. 9 Avery Dishman 24-11.00 PR Gering
10. 9 Oliva Jorgensen 24-06.50 PR Gothenburg
11. 9 Sarah Wamsley 24-02.50 PR Sidney
12. 11 Katie Maris 24-02.00 PR McCook
13. 9 Savannah Peterson 23-10.00 PR Gothenburg
14. 12 Sadie Schwartzkopf 23-02.00 PR Ogallala
15. 9 Anaie Ayala 21-10.50 PR Gering
16. 9 Hanna Schaben 21-08.50 PR Gothenburg
17. 9 Sophia Armstrong 15-05.50 PR Chadron
18. 9 Sydney Rath NM Hyannis
18. 10 Luxie West NM Alliance
Discus - 1kg Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Cameron Lashley 85-07.00 SR (1.0) McCook
2. 11 Alexis Goodenberger 85-00.00 SR McCook
3. 9 Kaitlyn Harrison 83-03.00 PR Gothenburg
4. 11 Gracie Stienike 80-03.00 PR Gothenburg
5. 9 Kendra Nesbitt 76-10.00 PR Sidney
6. 9 Oliva Jorgensen 76-05.00 PR Gothenburg
7. 12 Karissa Barnes 76-03.00 SR Ogallala
8. 9 Sydney Rath 74-02.00 PR Hyannis
9. 9 Brianna Billie 73-02.00 PR Gering
10. 10 Mackenzie Smith 73-00.00 SR McCook
11. 9 Ryanna DeVries 71-02.00 PR Ogallala
12. 9 Avery Dishman 68-09.00 PR Gering
13. 9 Karsyn Huck 68-07.00 PR Sidney
14. 10 Macie Rolls 68-06.00 SR Sidney
15. 9 Taylor Dorman 67-10.00 PR Sidney
16. 9 Sarah Wamsley 66-05.00 PR Sidney
17. 9 Anaie Ayala 64-05.00 PR Gering
18. 10 Kendal Wahlgren 64-04.00 PR Gothenburg
19. 11 Katelynne Minich 63-04.00 PR Alliance
20. 9 Maddie Sandtrom 63-00.00 PR Chadron
21. 9 Savannah Peterson 51-00.00 PR Gothenburg
22. 9 Hanna Schaben 50-05.00 PR Gothenburg
23. 12 Sadie Schwartzkopf 49-09.00 PR Ogallala
--- 10 Luxie West NM Alliance
High Jump Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Lillie Otto 4-6.00 PR (1.0) Alliance
2. 9 Jamie Graff 4-4.00 PR Gothenburg
3. 9 Cara Hudson 4-4.00 PR Gothenburg
4. 9 Grace Anderson 4-2.00 PR Gordon-Rushville
5. 9 Tessa Oliver 4-0.00 PR (1.0) Gothenburg
5. 11 Kollyn Weimer 4-0.00 PR (1.0) Sidney
7. 9 Jaycee Stupka 4-0.00 PR Gothenburg
--- 9 Addy Gibbens NH Gothenburg
--- 10 Allie Means NH Sidney
Pole Vault Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Taighler Arnet 7-0.00 PR (1.0) Sidney
2. 12 Brenda Maytorena 6-6.00 SR Sidney
3. 11 Tessa Siler 6-6.00 SR Sidney
3. 9 Destinee Hardin 6-6.00 PR Gering
5. 9 Ashlyn Bamrick NH Gering
5. 9 Abby Bamrick NH Gering
5. 9 Mason Nightengale NH Sidney
5. 10 Makenna Douglas NH Sidney
Long Jump Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Avery Doucet 14-10.00 PR McCook
2. 9 Kenzie Graham 14-07.50 PR Gothenburg
3. 11 Ashlyn Hoyt 13-05.50 SR McCook
4. 9 Amya Bliven 13-02.00 PR Gothenburg
5. 10 Ciera Carlson 12-07.00 PR Hyannis
6. 11 Brantleigh Morgan 12-06.50 SR McCook
7. 10 Kaylee Gannon 12-06.00 SR Gering
8. 11 Taylor Vance 12-05.00 PR Gering
9. 9 Taylor Dorman 12-04.00 PR Sidney
10. 9 Madisyn Hamar 12-01.50 PR Chadron
11. 9 Sydney Rath 11-10.00 PR Hyannis
12. 9 Victoria Brady 11-10.00 PR Gering
13. 9 Joesi Shadbolt 11-00.00 PR Gordon-Rushville
14. 10 Laney Wagner 10-11.50 SR Sidney
15. 9 Nayleya Goings 10-08.50 PR Chadron
16. 10 Lauren Beatty 10-07.00 PR Sidney
Triple Jump Division II - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Lauren Johnson 30-07.50 PR Gothenburg
2. 9 McKenna Bergstrom 29-11.00 PR Sidney
3. 11 Avery Doucet 28-05.50 PR McCook
4. 9 Amya Bliven 28-04.50 PR Gothenburg
5. 9 Madisyn Hamar NM Chadron
5. 10 Laney Wagner NM Sidney