Columbus High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.37 | Laura Czarnick | 4th | Prelims H1 | Varsity Results | |
13.43 | Laura Czarnick | 4th | Finals H1 | Varsity Results | |
14.49 | Makenna Loften | 15th | Prelims H1 | Varsity Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.10 | Gabriela Guevara | 4th | Prelims H1 | Varsity Results | |
28.29 | Gabriela Guevara | 4th | Finals H1 | Varsity Results | |
29.74 | Amanda Bennett | 10th | Prelims H1 | Varsity Results | |
30.44 | Makenna Loften | 16th | Prelims H1 | Varsity Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:01.01 | Isabelle Watson | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
1:06.19 | SB | Isela Gutierrez | 6th | Finals H1 | Varsity Results |
800 Meter Run | |||||
2:33.81 | Isabelle Watson | 3rd | Finals H1 | Varsity Results | |
2:52.12 | Araceley Manzano | 14th | Finals H1 | Varsity Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:44.55 | Allison Goos | 5th | Finals H1 | Varsity Results | |
6:21.19 | Emily Grant | 12th | Finals H1 | Varsity Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:05.16 | Allison Goos | 2nd | Finals H1 | Varsity Results | |
13:15.13 | SB | Emily Grant | 7th | Finals H1 | Varsity Results |
15:21.73 | SB | Karla Tadeo | 8th | Finals H1 | Varsity Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.69 | Katie Briggs | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
18.77 | Jada Lloyd | 7th | Finals H1 | Varsity Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
47.70 | Katie Briggs | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
54.51 | Jada Lloyd | 7th | Finals H1 | Varsity Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Isabelle Watson | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
Long Jump | |||||
16-8.5 | Cassidy Dyhrkopp | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
13-10.5 | SB | Taylor Murray | 11th | Finals H1 | Varsity Results |
Triple Jump | |||||
36-8.5 | SB | Cassidy Dyhrkopp | 2nd | Finals H1 | Varsity Results |
30-9 | Taylor Murray | 6th | Finals H1 | Varsity Results | |
Pole Vault | |||||
10-0 | Alyssa Downs | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
8-0 | Neleigh Slusarski | 4th | Finals H1 | Varsity Results | |
7-6 | Kylee Tobiason | 6th | Finals H1 | Varsity Results | |
Discus | |||||
98-5 | Cathrine Veseth | 7th | Finals H1 | Varsity Results | |
84-2 | SB | Taylor Wilke | 14th | Finals H1 | Varsity Results |
73-8.5 | Ana Ternus | 23rd | Finals H1 | Varsity Results | |
Shot Put | |||||
36-4 | SB | Cathrine Veseth | 2nd | Finals H1 | Varsity Results |
30-7.5 | SB | Taylor Wilke | 13th | Finals H1 | Varsity Results |
28-6.5 | Ana Ternus | 17th | Finals H1 | Varsity Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.67 | Blake Becher | 7th | Prelims H1 | Varsity Results | |
11.84 | Blake Becher | 6th | Finals H1 | Varsity Results | |
12.56 | Andrew Stirek | 20th | Prelims H1 | Varsity Results | |
12.81 | Miguel Ruiz | 24th | Prelims H1 | Varsity Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.38 | Michael Koch | 4th | Finals H1 | Varsity Results | |
23.41 | Michael Koch | 5th | Prelims H1 | Varsity Results | |
24.99 | Austin Loeffelholz | 18th | Prelims H1 | Varsity Results | |
25.76 | Andrew Stirek | 24th | Prelims H1 | Varsity Results | |
400 Meter Dash | |||||
51.22 | Michael Koch | 3rd | Finals H1 | Varsity Results | |
53.02 | Marcelino Castillo | 5th | Finals H1 | Varsity Results | |
58.09 | Louis Earls | 18th | Finals H1 | Varsity Results | |
800 Meter Run | |||||
2:07.71 | Jon Samayoa | 4th | Finals H1 | Varsity Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:44.35 | SB | Nick Balerud | 3rd | Finals H1 | Varsity Results |
4:57.86 | SB | Mitchell Greiner | 7th | Finals H1 | Varsity Results |
5:34.15 | SB | Jon Nuno | 21st | Finals H1 | Varsity Results |
3200 Meter Run | |||||
10:05.87 | Nick Balerud | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
12:39.25 | Jan Gomez | 18th | Finals H1 | Varsity Results | |
12:44.70 | Anibal Grajeda | 19th | Finals H1 | Varsity Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
20.57 | Gabe Moseman | 11th | Finals H1 | Varsity Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
44.41 | SB | Nate Hoffman | 3rd | Finals H1 | Varsity Results |
47.42 | Sam Trofholz | 9th | Finals H1 | Varsity Results | |
48.29 | Said Mendez | 11th | Finals H1 | Varsity Results | |
High Jump | |||||
5-10 | Blake Becher | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
5-6 | Mitchell Greiner | 3rd | Finals H1 | Varsity Results | |
5-6 | Andrew Stirek | 6th | Finals H1 | Varsity Results | |
Long Jump | |||||
19-6.5 | Michael Koch | 6th | Finals H1 | Varsity Results | |
18-8.5 | Blake Petersen | 10th | Finals H1 | Varsity Results | |
17-2.75 | Miguel Ruiz | 13th | Finals H1 | Varsity Results | |
Triple Jump | |||||
39-2.5 | SB | Blake Petersen | 4th | Finals H1 | Varsity Results |
35-6 | Dustin Sprunk | 9th | Finals H1 | Varsity Results | |
35-2 | Kade Nelson | 10th | Finals H1 | Varsity Results | |
Pole Vault | |||||
13-0 | Austin Loeffelholz | 1st | Finals H1 | Varsity Results | |
11-6 | Landyn Nolan | 2nd | Finals H1 | Varsity Results | |
11-6 | SB | Evan Smith | 3rd | Finals H1 | Varsity Results |
Discus | |||||
135-8 | SB | Colton Wolfe | 1st | Finals H1 | Varsity Results |
124-8 | Ryan Pauley | 3rd | Finals H1 | Varsity Results | |
124-1 | SB | Dalton Rasmusson | 5th | Finals H1 | Varsity Results |
Shot Put | |||||
49-7.5 | SB | Ryan Pauley | 1st | Finals H1 | Varsity Results |
45-0.75 | Blake Becher | 6th | Finals H1 | Varsity Results | |
41-10.5 | Garrett Krumland | 11th | Finals H1 | Varsity Results |